Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

25 Niedziela Zwykła  „A”  – 24. 09. 2023 r. 

  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15. 
  1. Spotkanie grupy „Mężczyźni Świętego Józefa” jutro czyli 25 września o godzinie 19.00 w kaplicy adoracji i w sali Bł. Kardynała Wyszyńskiego. 
  1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godzinie 19.00 w sali św. Ojca Pio. 
  1. W ubiegłą środę rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Można do niego dołączyć jeszcze w najbliższym tygodniu. Spotkania narzeczonych w sali Świętych Aniołów w środy o godzinie 19.00. 
  1. W czwartek – czyli 28 dnia miesiąca – przed Mszą św. o godzinie 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Intencje można składać do puszki pod Jego obrazem przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ufając w orędownictwo bł. Prymasa przedstawiajmy Bogu sprawy osobiste i rodzinne, parafialne i narodowe.   
  1. W piątek kolejne spotkanie Oazy czyli Ruchu Światło Życie. Zapraszamy młodych w piątek na godzinę 19.00 do sali przy dolnym kościele. 
  1. Grupa „Zmartwychwstanie” Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje  Ewangelizacyjne Odnowy (tzw. REO). Pierwsze spotkanie w środę 4 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele. Informacje są na plakatach na zewnątrz kościoła. 
  1. Po wakacjach wznowiła działalność parafialna Caritas. Dziękujemy Siostrze Barbarze, która w ostatnim roku była jej koordynatorką. Te zadania podjęła teraz Siostra Małgorzata z grupą wolontariuszy z naszej parafii. Nadal chcemy pomagać potrzebującym i dopłacać do obiadów w szkołach na terenie parafii. Zbiórka na te szczytne cele będzie za tydzień i w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Dobrowolne ofiary można też składać do puszki pod figurą św. Antoniego. Potrzeb jest dużo, bo wiele osób przychodzi do parafii po pomoc. Przy tej okazji mamy ogromną prośbę, by nie przynosić do Caritasu zbędnych, niedobrych rzeczy. Jeśli ktoś chce wesprzeć biedniejszych, niech wcześniej w domu sprawdzi, posortuje ubrania i te, które da się użyć ponownie, przyniesie do Caritasu. Niestety często bywa tak, że nawet połowa ofiarowanej odzieży zupełnie nie nadaje się do ponownego użycia. Parafialny oddział Caritasu nie przyjmuje również leków, książek, gazet czy popsutych zabawek. Pomagajmy z sercem i godnie. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury.