Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

    3 Niedziela Wielkanocy „A” – 23. 04. 2023 r. 

  1. Dziękujemy za wczorajszą piękną Sakramentu Bierzmowania i posługę bpa Rafała Markowskiego. Prosimy o modlitwę, by młodzi parafianie, którzy przyjęli dary Ducha Świętego współpracowali z Nim w całym dorosłym życiu.  
  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17.15. 
  1. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa jutro o godzinie 19.00 w kaplicy adoracji i w sali bł. Kard. Wyszyńskiego. 
  1. Jutro w liturgii uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski – Msze św. o 6.30; 7.15; 8.00 18.00; we wtorek Święto Św. Marka ewangelisty. 
  1. W minionym tygodniu rozpoczął się nowy Kurs Przedmałżeński. Spotkania narzeczonych są w sali Świętych Aniołów w środy o godzinie 19.00. Jeszcze w najbliższą środę można do niego dołączyć. 
  1. W sobotę 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej obchodzony na pamiątkę wyzwolenia więźniów z niemieckiego obozu w Dachau. Około 2000 więźniów tam osadzonych stanowili polscy duchowni. Zostali wyzwoleni w dniu wspomnienia opieki św. Józefa, 29 kwietnia 1945 r.  
  1. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie. 
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. 
  1. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny obchodzony w Kościele w Polsce od 2008 r. Myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” nawiązuje do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W tym roku do lektury wybrano teksty Ewangelii wg św. Jana. W naszej parafii lekturę rozpoczniemy dzisiaj po Mszy św. o godzinie 16.00 i będziemy kontynuować do soboty włącznie 10 min przed wieczorną Mszą świętą. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej lektury Pisma świętego.