Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkanocy „A” – 3. 05. 2020 r.

By 3 maja, 20206 października, 2022No Comments
  1. Z racji 3 Maja i 229 rocznicy Konstytucji dzisiaj o godz.11 Msza święta w intencjach naszej Ojczyzny, podczas której wypowiemy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. W tym samym czasie ten akt będzie składany na Jasnej Górze przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe dzisiaj o godz.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  3. W najbliższą środę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w piątek 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. o g.6.30; 7.15; 8 i 18. Z racji uroczystości wolno będzie w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę 9 maja w Warszawie przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy. Zawierzajmy Jej Kościół Archidiecezji Warszawskiej, wszystkich mieszkańców, władze polityczne i samorządowe.
  5. Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką – należność wrzucamy do puszki.
  6. Zapraszamy na wspólny różaniec w kaplicy adoracji w dni powszednie o godz.17. W maju modlimy się o zmiłowanie Boga nad Polską i światem, o deszcz i ochronę przed suszą oraz pandemią. Intencja powyższa dla wspólnot Żywego Różańca jest umieszczona w kruchcie kościoła i w gablocie Rodziny Radia Maryja.