Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Adwentu „C” – 28. 11. 2021 r.

By 29 listopada, 20216 października, 2022No Comments
 1. Dzisiaj i do wtorku włącznie różaniec z „przypominkami” za zmarłych. Zapraszamy na godz.17.15
 2. Rozpoczynamy ADWENT czyli czas przygotowania na Uroczystości Bożego Narodzenia. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi w dni powszednie o godz.6.15. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.45; nie ma więc Mszy św. o godz.7. Kolejne Msze święte są o g.7.30; 8 i 18. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Roraty.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  a. 1-y czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Święta.
  b. 1-y piątek – spowiedź od g.6.45 i od 16.30. Msza św. z udziałem dzieci o g.17.15, zaś po Mszy św. o g.18 – adoracja Najświętszego Sakramentu do g.21, którą poprowadzą rodziny z Kręgów Kościoła Domowego
  c. 1-a sobota – o g.8 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, nabożeństwo z adoracją i spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 4. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Tam też są świece wigilijne „Caritasu” (cena 7 lub 15 zł). Należne kwoty prosimy wrzucać do otworów, które są w szafce z prasą katolicką.
 5. Opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć od następnej niedzieli, a od jutra opłatki będą w kancelarii. Pielęgnujmy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w kościele, gdyż są one poświęcone w odróżnieniu od tych, które są oferowane w sklepach. Parafia nikogo nie wysyła, by roznosił opłatki po domach.
 6. Prosimy zamykać drzwi, by chronić ciepło w kościele, gdyż jest włączone centralne ogrzewanie, a jego koszty są bardzo wysokie.
 7. W związku z pandemią w tym Adwencie także nie rozpoczniemy tradycyjnych wizyt duszpasterskich wśród parafian. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe po Bożym Narodzeniu. O formie tzw. „kolędy” poinformujemy za tydzień.
 8. W soboty po Mszy św. wieczornej zapraszamy do dolnego kościoła na wprowadzenie do liturgii, w ramach którego czytamy słowo Boże na niedzielę, odkrywamy temat, który je łączy i modlimy się rozważając treść niedzielnej Ewangelii. Spotkanie trwa ok.30 minut, a prowadzi je ks.Szymon z grupą Odnowy w Duchu Świętym.