Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

10  Niedziela  Zwykła „A” – 11. 06. 2023 r. 

 1. Jeszcze raz dziękujemy Panu Bogu za piękną uroczystość Bożego Ciała, a Wam, Drodzy Parafianie, Goście i Przyjaciele Świętego Józefa za świadectwo wiary ukazane udziałem w uroczystości. Dziękujemy tym, którzy budowali  ołtarze, ułożyli dywan z kwiatów w kościele, siostrom zakonnym, pracownikom parafii, asyście, dziewczętom w pięknych strojach ludowych, lektorom, ministrantom, bielankom i każdej grupie parafialnej. Bóg zapłać. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa z procesją dziś o 17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o 18.00. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 15 czerwca. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00; po niej będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, procesja i poświęcenie wianków. 
 1. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji wolno spożywać pokarmy mięsne.  Msze św. o godznie 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00. 
 1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. 
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro po procesji w sali św. Ojca Pio. 
 1. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkania z ks. proboszczem w małych grupach jutro albo w środę od godzinie 16.00 do 18.00. 
 1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wieczór uwielbienia w najbliższy piątek po nabożeństwie czerwcowym w kaplicy adoracji.  
 1. Spotkanie Straży Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 8.30 
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. 
 1. Zapraszamy dzisiaj po naszej biblioteki. 
 1. W następną niedzielę o 16.00 Msza św. dla grup parafialnych; potem braterska agapa w sali świętych Aniołów. Zapraszamy w imieniu wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, Terra Fertilis i Domowego Kościoła. 
 1. Następna niedziela będzie ostatnią przed wakacjami i zgodnie ze zwyczajem w naszej parafii będzie poświęcenie pojazdów. Chcemy wyruszać na urlopy z Bożym błogosławieństwem. Poświęcenie będzie po Mszach św. o godzinie 9.30; 11.00 i 12.30. 
 1. W następną niedzielę 18 czerwca w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny po hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”; początek o godzinie 11.00 na Placu Zamkowym. Zachęcamy gorąco do udziału. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła. 
 1. Skauci Europy zapraszają dzisiaj na kiermasz ciast po zakończeniu Mszy św. o 9.30 oraz kolejnych. Przez dobrowolne datki można wspomóc dzieci i młodzież w organizowaniu ich wakacyjnego obozu.