Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   

31  Niedziela Zwykła „A” – 5. 11. 2023 r. 

  1. Z racji 1. niedzieli miesiąca wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj w dolnym kościele po Mszy św. o godzinie 16.00. 
  1. Natomiast o godzinie 17.15 zapraszamy na modlitwy za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad różaniec z „przypominkami’ za zmarłych codziennie o godzinie 17.15 i przez cały rok w niedziele o godzinie 12.00. 
  1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w sali św. Jadwigi. Oczekujemy także na nowe osoby.  
  1. W najbliższą sobotę 11 listopada przypada 105 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę; o godzinie 10.30 uroczystości przy obelisku przy ul. Cierlickiej, z kolei o g. 11.00 Msza św. w intencjach naszej Ojczyzny, a po niej Koncert w wykonaniu Salonowej Orkiestry Johanna Straussa z solistami Opery Narodowej Teatru Wielkiego w Warszawie. 
  1. Dzisiaj zapraszamy do skorzystania z biblioteki parafialnej. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1.  Dzisiaj, jak w każdą 1 niedzielę miesiąca przed kościołem zbiórka do puszek dla osób potrzebujących naszej pomocy. 
  1. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa jutro czyli 6 listopada. Zapraszamy panów w różnym wieku i różnym zawodzie. Chcemy  tworzyć wspólnotę mężczyzn, którzy naśladują św. Józefa i chcą się uczyć odpowiedzialnie służyć swoim rodzinom i Kościołowi. Zaczynamy jutro o godzinie 19.00 w dolnym kościele w sali bł. Kard. Wyszyńskiego. Spotkanie składa się z konferencji, rozmowy, lektury słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu.  
  1. Tradycją naszej i nie tylko naszej parafii jest Msza św. z udziałem dzieci, która ma pomagać najmłodszym wchodzić w tajemnicę sakramentalne i wyjaśniać Słowo Boże. W górnym kościele o godzinie 11 czekamy na dzieci w wieku szkolnym, a w dolnym o tej samej porze na dzieci, które jeszcze  do szkoły nie chodzą. Chcemy też wprowadzić Mszę świętą adresowaną głównie do ludzi młodych. Dlatego zapraszamy na Mszę Młodych, na ostatnią niedzielną czyli na g.18.00. W przeżywaniu i odkrywaniu czym jest Ostatnia Wieczerza pomagać nam będą muzycy posługujący właśnie na tych Mszach. Każda Eucharystia jest dla każdego wiernego, ale pamiętajmy o tych szczególnych zaproszeniach dla wymienionych grup.