Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

3  Niedziela  Wielkiego Postu „A” – 12. 03. 2023 r. 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z nauką pasyjną  dziś  o godzinie 17.00 i Droga Krzyżowa w piątek: z dziećmi o godzinie 17.15, zaś dla dorosłych i młodzieży o godzinie 18.45. 
  1. Jutro 10-a rocznica wyboru papieża Franciszka. Z tej racji Ks. Kardynał zaprasza na Mszę św., która będzie sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej jutro o g.18. Będzie to też okazja do podziękowań za 6-letnią posługę Nuncjusza Apostolskiego. U nas jutro podczas Mszy św. o godzinnie 18.00 zaśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. 
  1. Jutro ostatni dzień 9-cio tygodniowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie, o duchowe odrodzenie rodzin i pojednanie naszego narodu. Jutro o godzinie 18.00 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. w intencjach zbiorowych. 
  1. Spotkanie Straży Hononowej Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godzinie 8.30. 
  1. W piątek 17 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej czyli około 19.30 w dolnym kościele Wieczór Uwielbienia, na który zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Zmartwychwstanie”. 
  1. W następną niedzielę o godzinie 16.00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodzin. 
  1. Za tydzień nasi Skauci będą zapraszać dzieci i rodziców, by dołączyli do ich grupy. 
  1. Dzień 19-tego marca to dzień Józefa Oblubieńca NMP. Ponieważ w tym roku wypada on w niedzielę, główne uroczystości są przeniesione na poniedziałek – przepisy liturgiczne nie pozwalają bowiem na inne obchody w niedziele Wielkiego Postu. Odpust ku czci naszego Patrona będzie więc w poniedziałek 20 marca. Mszy św. o godzinie 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. bp. Andrzej Dziuba z Łowicza, a o godzinie 18.00 ks. prof. Mieczysław Nowak z Grodziska Maz. Pozostałe Msze św. będą o godzinie 6.30; 7.15 i 8.00. Intencje zbiorowe można składać do puszki pod obrazem św. Józefa. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na uroczystość ku czci św. Józefa.  
  1. Zapraszamy do przychodzenia do kościoła 10 – 15 min. wcześniej. Od dzisiaj – jak poprzednio w niedziele Wielkiego Postu – wracamy do zwyczaju odmawiania krótkiego katechizmu czyli wspólnego pacierza w niedziele Wielkiego Postu. 
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.