Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela W. Postu „C” – 6. 03. 2022 r.

By 7 marca, 20226 października, 2022No Comments
  1. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o g.17; Droga Krzyżowa w piątek z udziałem dzieci o 17.15; dla dorosłych i młodzieży o g.18.45.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro o godz.19 w sali św. Ojca Pio.
  3. Jutro ósmy dzień 9-cio tygodniowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Modlimy o zakończenie wojny i pokój, o duchowe odrodzenie rodzin i całej Polski, o ustanie pandemii, o nawrócenie, ducha pokuty i zmiłowanie Boga nad nami. Jutro o g.18 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. oraz wspólne spotkanie w ramach 33-dniowych rekolekcji ze świętym Józefem.
  4. W najbliższy piątek 11 marca będzie kolejne spotkanie synodalne. Zapraszamy wszystkich po Mszy św. o g.18 do sali Świętych Aniołów.
  5. Młodzież klas 1 szkół średnich ma spotkanie piątek 11 marca o g.19.30 i w niedzielę 13 marca o g.19. Spotkania są obowiązkowe.
  6. Spotkanie Straży Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę o godz.8.30.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 381 zaprasza na spotkanie pod hasłem: „Drzwi otwarte”. Spotkanie w budynku szkoły przy ul. Drzymały 1 w środę 9 marca o g.17. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  8. Od następnej niedzieli zapraszamy do przyjścia do kościoła 10 – 15 min. wcześniej. Wrócimy do zwyczaju odmawiania wspólnego pacierza czyli krótkiego katechizmu.
  9. Dziękujemy tym, którzy okazali wielką pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy, a także tym, którzy przyjęli ich do swoich domów. Jak na razie bieżące potrzeby zostały zaspokojone, ale jeśli ktoś z parafian w tym, czy kolejnym tygodniu mógłby – w miarę ożliwości – udostępnić swoje mieszkania głównie dla kobiet, dzieci i osób starszych z terenów objętych wojną, może swoją gotowość zgłosić w zakrystii. Takie kontakty zapewne się przydadzą, bo wciąż wzrasta liczba osób szukających schronienia w Polsce.
  10. Od dzisiaj tylko do najbliższej soboty zbieramy różańce, o które prosili ukraińscy żołnierze. Różańce można składać do pudełka, które jest za ławkami obok krzyża wystawionego do adoracji.