Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Święto Miłosierdzia Bożego „A” – 19. 04. 2020 r.

By 18 kwietnia, 20206 października, 2022No Comments

Dzisiaj, w Święto Bożego Miłosierdzia, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Niestety, w związku z epidemią nie będzie dorocznego spotkania z naszymi chorymi i starszymi parafianami. Mamy nadzieję, że spotkamy się w innym terminie. Teraz jednoczymy się w modlitwie zawierzając wszystkich Miłosiernemu Jezusowi.

Modlitwa słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia – jak zawsze w dolnym kościele – dzisiaj o g.15 z udziałem 5 osób, oraz wyjątkowo z górnego kościoła z nagłośnieniem na zewnątrz, ale bez udziału wiernych. Będziemy prosić o zmiłowanie Boże i oddalenie epidemii.

W najbliższą środę w naszej parafii powinien rozpocząć się nowy Kurs Przedmałżeński. Z uwagi na pandemię, odłożymy jego rozpoczęcie na czas późniejszy, a wtedy spotkania narzeczonych będą częstsze, tak, żeby zdążyć przed wakacjami.

Informujemy rodziców, że uroczystość I Komunii świętej planowana na maj, została przeniesiona na niedzielę 20 września br.

Od jutra księża będą dyżurować w kancelarii w stałych godzinach. Zachęcamy jednak, by przychodzić w sprawach naprawdę ważnych, nie cierpiących zwłoki. Sprawy mało istotne odłóżmy na czas późniejszy.

Jeszcze dziś przestrzegamy wymogu ograniczającego zgromadzenia do 5 osób i dlatego Msze święte jak w każdą niedzielę, a od godz.8 jednocześnie w górnym i dolnym kościele (łącznie 10 osób, nie licząc służby liturgicznej). Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.

Natomiast zgodnie z nowymi przepisami, od jutra na Mszy św. w górnym kościele może być 40 osób, zaś w dolnym kościele 20 osób. Msze św. w dolnym kościele będą tylko w poniedziałki, środy i piątki o g.18.

Przypominamy link do transmisji on-line z naszego kościoła: youtube.com/channel/UCFQ47PK3ppePolltGKqR7nQ/live oraz w menu na górze strony internetowej.