Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

5  Niedziela  Wielkiego Postu „A” – 26. 03. 2023 r. 

  1. Dziękujemy Bogu za piękną uroczystość odpustową. Dziękujemy za posługę ks. bpa Andrzeja Dziuby z Łowicza i ks. prof. Mieczysława Nowaka, za udział parafian, gości i przyjaciół. Dziękujemy św. Józefowi za orędownictwo i prosimy, by nadal wstawiał się za nami.  
  1. Rozpoczęte dziś Rekolekcje Wielkopostne będą trwać do środy włącznie. Dzisiaj kazania rekolekcyjne na każdej Mszy św., natomiast jutro, we wtorek i środę: dorośli mają rekolekcje o godzinie 9.30 lub o godzinie 18.00. Młodzież i osoby późno wracające z pracy zapraszamy na godzinę 19.30. 

Spowiedź dziś podczas Mszy świętych oraz we wtorek i środę od godziny 9.00 i od 17.00 Bardzo prosimy korzystać z sakramentu pokuty w tych dniach a nie odkładać na  ostatnie dni przed świętami Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach. Prosimy tak zaplanować te dni, by nie ograniczać rekolekcji tylko do niedzieli. Także jutro rozpoczną się też rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych nr 14 i 381.  

  1. W piątek 31 marca (jak zawsze po rekolekcjach) nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy na ulicach parafii. Nie będzie więc osobnego nabożeństwa z udziałem dzieci. Wspólna Droga Krzyżowa rozpocznie się o 18.45; przynosimy lampiony, świece i krzyżyki misyjne. Zachęcamy do  licznego udziału w tym dorocznym nabożeństwie.  
  1. Chorych parafian przed świętami księża odwiedzą w najbliższy piątek lub w sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1. W sobotę czyli 1. kwietnia o godzinie 8,00. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, nabożeństwo z adoracją i spotkanie Żywego Różańca. 
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będą poświęcone na początku każdej Mszy św. Palmy można będzie nabyć także przed kościołem, a rozprowadzą je rodzice z dziećmi ze scholi „Józefowe Promyczki”. Dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd wspólnoty.  
  1. Siostra Ewa zaprasza bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji rezurekcyjnej – spotkanie będzie za tydzień, w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godzinie 11.00.  
  1. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową tradycyjnie będą przeznaczone na kwiaty oraz dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. 
  1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godzinie 17.00