Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

7 Niedziela zwykła „A” – 19. 02. 2023 r. 

  1. Jutro szósty dzień 9-cio tygodniowej Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie, o duchowe odrodzenie rodzin i pojednanie naszego narodu. Jutro o godzinie 18.00 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. w intencjach zbiorowych. 
  1. W najbliższym, czyli w drugim tygodniu ferii szkolnych, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 6.30; pozostałe bez zmian. Wyjątkiem będzie najbliższa środa. 
  1. Już dziś rozpoczyna się 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. To okazja do przebłagania za pijaństwo i inne grzechy oraz czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. W tych intencjach nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godzinie 17.15.  
  1. W najbliższym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA, czyli początek Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post ścisły, czyli rezygnacja z pokarmów mięsnych oraz ilościowe ograniczenie posiłków. W Środę Msze św. w naszym kościele będą o 6.30;  7.15;  8.00; 9.30; 17.00; 18.00  i  19.15.              
  1. W piątek, 24 lutego, pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Z uwagi na trwające ferie będzie tylko jedno wspólne nabożeństwo o godzinie 18.45. 
  1. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Warszawskie Seminarium Duchowne. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1. Zakończyliśmy kolędę zaplanowaną w tym roku, a teraz będziemy odwiedzać parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć księdza lub zgłosili się później. Na te wizyty będziemy umawiać się telefonicznie.