Skip to main content

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

  •  Niedziela Zwykła „C” – 16. 10. 2022 r.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dorośli i młodzież w dni powszednie po Mszy św. o g.18, natomiast  różaniec  z udziałem  dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15.              
  2. Msza św. z udziałem  dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj  o godz.16; z tej racji nabożeństwo różańcowe będzie dzisiaj wyjątkowo w kaplicy adoracji o g.17.15.
  3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwy za zmarłych, czyli tzw. „przypominki roczne” i listopadowe. „Przypominki roczne” to modlitwa w niedzielę o g.12, gdy sukcesywnie  wyczytujemy  zmarłych  z rodzin, a każdego 15 dnia miesiąca o g.18 jest Msza św.  za tych zmarłych, zaś przez cały listopad różaniec z „przypominkami” za zmarłych codziennie o godz.17.15.
  4. Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na pomoc misjom i misjonarzom.
  5. W najbliższą środę wspomnienie bł. ks.Jerzego Popiełuszki i rocznica Jego męczeńskiej śmierci. Główne uroczystości będą na Żoliborzu. Z kolei  w sobotę 22 października wspomnienie św.Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo naszych wielkich Patronów polecajmy w modlitwie Kościół, Polskę i nasze osobiste sprawy.
  6. Ponownie zapraszamy na męskie pielgrzymowanie w intencji kanonizacji ks.Jerzego Popiełuszki. Będziemy także prosić i dziękować za dar pracy  i modlić się w czasie drogi i Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki, o mężne, wierne i kochające serce dla mężczyzn. Jest zaproszony każdy mężczyzna, który ma w pamięci i sercu niezwykłą postać ks. Jerzego. Wyjście w niedzielę 23 października o g.4.50 rano sprzed naszego kościoła. Prosimy zabrać różaniec, latarkę i wygodne, nieprzemakalne obuwie. Będzie krótka przerwa w okolicy Pól Elekcyjnych na zabrany ze sobą z domu posiłek, tak aby zdążyć na g.8:30 na Mszę św. Powrót do domów komunikacją miejską. Informacje także na plakacie przy wejściu.
  7. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia  i lektury. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej.
  8. Spotkanie grupy „Mężczyźni św. Józefa” jutro po nabożeństwie różańcowym w kaplicy adoracji i sali bł.Kard.Wyszyńskiego.

Leave a Reply