Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

30 Niedziela zwykła „C” – 23. 10. 2022 r. 

  1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dorosłych i młodzież   w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00, a dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15. Dziś różaniec także o 17.15. Jest tyle spraw, które warto polecać Bogu przez Maryję właśnie na różańcu.              
  1. W sobotę przypada 22 rocznica śmierci poprzedniego proboszcza ks.inf. Kazimierza Szklarczyka. Msza św. w Jego intencji i za wszystkich zmarłych księży proboszczów w sobotę  o godz. 18.00 
  1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że tzw. „przypominki roczne” to modlitwa w niedzielę o g.12.00, gdy sukcesywnie wyczytujemy zmarłych, a 15-go dnia każdego miesiąca od grudnia do listopada włącznie jest Msza św.  za tych zmarłych o godz. 18.00 Natomiast przez cały listopad różaniec z „przypominkami” za zmarłych codziennie o  17.15. 
  1. W następny wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o g. 6.30;  8.00;  9.30;  11.00 i 18.00.  Natomiast Mszę świętą o g.12.30 na cmentarzu będą sprawować Księża Proboszczowie ursuskich parafii. Po Mszy św. procesja żałobna i okazja do poświecenia nowych nagrobków.  
  1. W związku z 1-ym i 2-im listopada prosimy porządkować groby i miejsca między grobami. Nie wyrzucamy śmieci ani pod parkan, ani za parkan, ale składamy w miejscach wyznaczonych. Będą dodatkowe kontenery na śmieci. Jak co roku prosimy też o umiar i rozsądek w ozdabianiu grobów. Trzeba dbać o miejsca pochówku naszych zmarłych, postawić kwiaty, zapalić lampki, ale czy nie jest tak, że przesadnie stroimy grobowce, a zaniedbujemy to, co naprawdę istotne. Nasi zmarli oczekują od nas darów duchowych, którymi są: modlitwa, post, Msza święta, Komunia święta przyjęta w ich intencji, także pomoc drugiemu człowiekowi – to wszystko można ofiarować w intencji  cierpiących  w czyśćcu. Najważniejsze jest zbawienie ich i nasze, i o to przede wszystkim się starajmy. 
  1. Kolejne spotkanie uczniów klas 8 czyli nowej grupy do  bierzmowania będzie w następny piątek  4-go listopada o godz. 19.00 w kościele.  
  1. Informujemy, że tydzień temu czyli w Dniu  Papieskim zebraliśmy 9 tys. 343 zł. Powyższą kwotę wpłaciliśmy na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera naszą zdolną młodzież. Dziękujemy za dary serca. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II.