Skip to main content

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE   

32  Niedziela Zwykła „C” – 6. 11. 2022 r. 

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych: w niedziele o godz. 12.00, a przez cały listopad codziennie o godz. 17.15 różaniec z „przypominkami’ za zmarłych. 
  1. W najbliższy piątek 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę; o godz. 10.30 uroczystości przy obelisku na ul. Cierlickiej, z kolei o g. 11.00 Msza św.  w intencjach naszej Ojczyzny, a po niej Koncert Niepodległościowy w wykonaniu chóru „Cantate Deo.” W tym uroczystym dniu zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Głównego Patrona naszej Archidiecezji. Kazanie wygłosi ks. Aleksander Jacyniak, jezuita, były rektor kościoła przy ul. Świętojańskiej. 
  1. W dniu wczorajszym przyjęliśmy kopię obrazu Patronki Stolicy Matki Bożej Łaskawej, która pozostanie w naszym kościele przez tydzień lub dwa. Widzimy Ją jako tę, która łamie strzały odwiecznego wroga, tj. szatana, więc polecajmy Jej zarówno osobiste i rodzinne sprawy,  jak i intencje Kościoła i świata, w tym upragnionego pokoju. Jutro i w środę po Mszy św. wieczornej wykład nt. historii tego obrazu i łask doznanych za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej. 
  1. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o godz. 8.30. 
  1. Wznowiliśmy sobotnie przygotowanie do niedzieli i zapraszamy w każdą sobotę do dolnego kościoła po Mszy św. o g. 18.00, by pochylić się nad niedzielną Ewangelią. 
  1. Serdecznie zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1.  Dzisiaj jak w każdą 1 niedzielę miesiąca przed kościołem zbiórka do puszek dla osób potrzebujących naszej pomocy.