Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Niedziela Zwykła „A” – 27. 08. 2023 r. 
  1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15 w kaplicy adoracji. 
  1. Jutro, wraz z nowenną do św. Józefa, także modlitwy za wstawiennictwem Bł. Kard. Wyszyńskiego. Intencje składamy do puszki pod Jego obrazem obok ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ufając w orędownictwo Bł. Prymasa przedstawiajmy Bogu sprawy osobiste i rodzinne, a zwłaszcza narodowe.   
  1. W piątek 1 września 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny o godzinie 18.00, a pół godziny wcześniej uroczystości patriotyczno – religijne przy pomniku przy ul.Cierlickiej.  
  1. Od piątku w dni powszednie będzie już Msza św. o godzinie 6.30; natomiast Msza św. w niedzielę o godzinie 16.00 oraz dla najmłodszych dzieci o godzinie 11.00 w dolnym kościele będzie od połowy września. 
  1. W tym tygodniu: 

a/ 1-y piątek – spowiedź rano od g.6.30  i po południu od godzinie 17.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21; którą poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. 

b/ 1-a sobota miesiąca – o godzinie 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo z adoracją w nowym cyklu pięciu pierwszych sobót miesiąca, a po nim spotkanie wspólnot Żywego Różańca. 

  1. Rok szkolny tym razem rozpocznie się w poniedziałek 4 września, ale już wcześniej zwłaszcza w 1 piątek zachęcamy uczniów, by skorzystali z sakramentu pokuty.  
  1. Nastąpiły zmiany personalne w naszej parafii: odszedł ks. Paweł Placek, któremu raz jeszcze dziękujemy za posługę w naszej parafii. Na jego miejsce przyszedł ks. Radosław Czyżewski, którego witamy w naszej wspólnocie; życzymy Łask Bożych, czułej opieki św. Józefa, ludzkiej życzliwości i radości z posługi w naszej parafii, a parafian prosimy o modlitwę w Jego intencji. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1. W następną niedzielę w naszym kościele będziemy gościć księdza Michała Chutkowskiego, byłego wikariusza w parafii Św. Rodziny, który obecnie jest misjonarzem w Kamerunie. Ks. Michał będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach świętych przed kościołem będzie zbierał dobrowolne ofiary na rzecz posługi na misjach.