Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

27 Niedziela Zwykła „A” –  8. 10. 2023 r. 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dziś jest o godzinie 17.15, zaś w dni powszednie z udziałem dorosłych i młodzieży o godzinie 18.40,  a z dziećmi o godzinie 17.15 od poniedziałku do piątku. Warto przypomnieć, że za udział we wspólnej modlitwie różańcowej można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu następujących warunków: odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, tajemnice muszą być zapowiadane, z modlitwą ustną należy połączyć rozważanie tajemnic. Jest wiele spraw osobistych, rodzinnych, narodowych, które warto polecać Bogu przez Maryję na różańcu. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy na różańcu. 
  1. Grupa „Zmartwychwstanie” Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym jeszcze raz zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne zwane REO. Wprawdzie rozpoczęły się w minioną środę, ale można jeszcze do nich dołączyć w najbliższą środę 11 października o godzinie 19.00 w dolnym kościele. 
  1. Msza św. z udziałem dzieci klas 3 i ich rodzin przygotowujących się do 1-ej Komunii św. za tydzień o godzinie 16.00. 
  1. Rozpoczynamy nowy cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w najbliższy piątek 13 października o godzinie 19.15 w kościele. Oczekujemy na uczniów klas 8 mieszkających na terenie naszej parafii (dotyczy to także tych, którzy uczęszczają do szkół poza Dzielnicą Ursus). Przygotowanie do bierzmowania odbywa się bowiem w parafii zamieszkania uczniów.  
  1. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o godzinie 8.30. 
  1. Intencje Mszy św. na rok 2024 będziemy przyjmować od soboty 14 października. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1. W piątek rozpoczęliśmy nowennę w intencji naszej Ojczyzny, którą łączymy z nabożeństwem różańcowym. Zgodnie z poleceniem,  które Pan Jezus przekazał Świętej Siostrze Faustynie modlimy się słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia w celu przebłagania Boga Ojca i uproszenia miłosierdzia Bożego dla Polski. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencjach Ojczyzny. 
  1. Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego pt.: „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” w reż. Dariusza Walusiaka. Pokaz odbędzie się w następną niedzielę 15 października o godzinie 19:00 w sali Świętych Aniołów. Czas trwania filmu: 75 minut. Zapraszamy na seans, który będzie duchową przygodą, który wzruszy, ale także zainspiruje i pozwoli widzowi odpowiedzieć na kilka pytań w świetle postawy rodziny Ulmów. Wszak oni już są  błogosławionym, czyli wzorami do naśladowania. Następna niedziela g.19.00 – sala Św.Aniołów.