Skip to main content

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 

28 Niedziela Zwykła „A” – 15. 10. 2023 r. 

 1. Zapraszamy na wspólny różaniec – dzisiaj o godzinie 17.15; w dni powszednie dorośli i młodzież o 18.40; dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15.               
 1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj o godzinie 16.00. 
 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwy za zmarłych, czyli tzw. „przypominki” roczne i listopadowe.  
 1. Spotkanie Chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II jutro po różańcu w sali św. Jadwigi. 
 1. Jutro 45 rocznica wyboru Jana Pawła II, a dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. W całej Polsce i przed naszym kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży.  
 1. W środę Święto św. Łukasza, ewangelisty, w czwartek bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w niedzielę 22. św. Jana Pawła II. Za ich wstawiennictwem polecajmy Bogu Kościół, Polskę i nasze osobiste sprawy. 
 1. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 8.30. 
 1. Po raz kolejny zapraszamy na męskie pielgrzymowanie w intencji kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy też prosić o mężne, wierne i kochające serca dla mężczyzn oraz o powołania kapłańskie. Wyjście w niedzielę 22 października o godzinie 4.50 rano sprzed naszego kościoła. Zabieramy różaniec, latarkę i mały prowiant, bo będzie krótka przerwa na posiłek, tak, by zdążyć na Mszę św. o godzinie 8.30 w kościele św. Stanisława Kostki. Powrót komunikacją miejską. Informacje są też na plakacie przy wejściu. Zapraszamy każdego mężczyznę. 
 1. Ponownie zapraszamy na pokaz filmu pt.: „Ulmowie – Błogosławiona rodzina”. Pokaz dzisiaj o godzinie 19.00 w sali św. Aniołów; film trwa 75 minut.  
 1. Rozpoczęliśmy nowy cykl przygotowania do bierzmowania. Na 1. spotkanie przyszła mała grupa młodzieży. Jest jeszcze druga szansa, więc oczekujemy na uczniów klas 8 w piątek 20 października o godzinie 19.20 w kościele.  
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej. 
 1. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na pomoc misjom i misjonarzom.