Skip to main content

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 

29 Niedziela zwykła „A” – 22. 10. 2023 r. 

  1. Zapraszamy dorosłych i młodzież na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 18.40, a dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15. Dziś różaniec także o 17.15.  
  1. Informujemy, że tydzień temu czyli w Dniu Papieskim zebraliśmy 12 139 zł, które wpłaciliśmy na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną młodzież. To wyjątkowo hojny dar serca. Dziękujemy serdecznie, bo w ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II. 
  1. W następną niedzielę przypada 22 rocznica śmierci poprzedniego ks. proboszcza Kazimierza Szklarczyka. Msza św. w Jego intencji i za wszystkich zmarłych księży proboszczów o godzinie 6.30. 
  1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwy za zmarłych. Przypominamy, że tzw. „przypominki roczne” to modlitwa w niedzielę o godzinie 12.00, gdy sukcesywnie wyczytujemy zmarłych, a 15-go dnia każdego miesiąca od grudnia do listopada włącznie jest Msza św. za tych zmarłych o godzinie 18.00. Z kolei przez cały listopad różaniec z „przypominkami” za zmarłych codziennie o  17.15. 
  1. W następną środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godzinach: 6.30;  8.00;  9.30;  11.00 i 18.00, zaś o 12.30 Msza święta na cmentarzu celebrowana przez Księży Proboszczów ursuskich parafii. Potem procesja żałobna i okazja do poświecenia nowych nagrobków.  
  1. W związku z 1. i 2. listopada prosimy porządkować groby i miejsca między grobami. Nie wyrzucamy śmieci ani pod parkan, ani za parkan, ale składamy w miejscach wyznaczonych. Prosimy też o umiar w ozdabianiu grobów. Trzeba dbać o miejsca pochówku naszych zmarłych, postawić kwiaty, zapalić lampki, ale nasi zmarli oczekują od nas przede wszystkim darów duchowych, którymi są: modlitwa, post, Msza św., Komunia św. przyjęta w ich intencji, czy pomoc drugiemu człowiekowi – to wszystko można ofiarować w intencji  cierpiących  w czyśćcu. Najważniejsze jest zbawienie. 
  1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.