Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

     3 Niedziela Zwykła „A” – 22. 01. 2023 r. 

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzisiaj o godzinie 17.15. 
 1. Jutro przypada 10-ta rocznica śmierci Ks. Prymasa Józefa Glempa. Z tej racji Msza św. w Katedrze o godzinie 19.00 Pamiętajmy o Nim również w osobistych modlitwach.  
 1. Jutro drugi dzień Nowenny przed uroczystością św. Józefa. Modlimy się o zakończenie wojny na Ukrainie, o pojednanie narodu polskiego i duchowe odrodzenie rodzin. W poniedziałki o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Józefa i Msza św. w intencjach zbiorowych. 
 1. Dzień 22-ty stycznia to liturgiczne wspomnienie św. Wincentego Pallottiego. Ponieważ wypada to dzisiaj, w niedzielę, dlatego obchody będą jutro. W imieniu Sióstr Pallotynek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, podczas której Słowo Boże wygłosi Pallotyn ks. Jan Oleszko, sekretarz do spraw misji. 
 1. Zapraszamy do włączenia się w prace grupy synodalnej – spotkanie w piątek 27 stycznia o godzinie 19.00 w sali Świętych Aniołów. Oczekujemy na osoby, którym leżą na sercu sprawy Kościoła. 
 1. W sobotę 28 stycznia przed Msza świętą o godzinie 18.00 nowenna za wstawiennictwem bł. Kard. Wyszyńskiego. Intencje można składać do puszki pod Jego obrazem przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ufając w orędownictwo bł. Ks. Prymasa przedstawiajmy Bogu sprawy osobiste i rodzinne, parafialnei narodowe.   
 1. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w następny poniedziałek 30 stycznia o godzinie 19.00 w kaplicy adoracji i w sali bł. Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy mężczyzn czynnych zawodowo, tak żonatych, jak i kawalerów.  
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Już dziś można też zakupić gromnice. 
 1. Młodzież z Ruchu „Światło – Życie” organizuje dzisiaj kiermasz ciast po Mszach św. od godzinie 8.00 do 12.30 w sali Świętych Aniołów. Zebrane ofiary przeznaczą na wyjazd wspólnoty.  
 1. Schola dziecięca „Józefowe promyczki”, Siostra Zuzanna i wspólnota „Terra fertilis” zapraszają na Koncert kolęd i pastorałek w następną niedzielę o godzinie 17.00 w naszym kościele. 
 1. Dziękujemy parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach w ostatnim tygodniu. Dziękujemy także za dobrowolne ofiary złożone na inwestycje w parafii. Plan najbliższych wizyt jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: https://swjozefa.mkw.pl/zapisy-na-kolede-2022/