Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

       2 Niedziela Zwykła „A” – 15. 01. 2023 r.

 

  1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj o godzinie 16.00 

 

  1. Spotkanie Chorągwi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II jutro tj. w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 w sali bł. kard. Wyszyńskiego. Chcemy propagować nauczanie Świętego Papieża i naśladować Jego oddanie Bogu i Kościołowi. Zapraszamy mężczyzn od 18 roku życia.

 

  1. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program spotkań organizowanych w Stolicy jest przy wejściu do kaplicy adoracji.

 

  1. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godzinie 8.30.

 

  1. Jutro rozpoczynamy 9-cio tygodniową Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Będziemy się modlić o zakończenie wojny na Ukrainie, o pojednanie narodu polskiego i duchowe odrodzenie rodzin. W poniedziałki o godzinie 18.00 nabożeństwo do św. Józefa i Msza św. w intencjach zbiorowych.

 

  1. W następną niedzielę młodzież z ruchu Światło – Życie organizuje kiermasz ciast po Mszach św. o godzinach od 8.00 do 12.30 w sali Świętych Aniołów. Zebrane ofiary przeznaczą na wyjazd wspólnoty. 

 

  1. Pod koniec stycznia chcemy wrócić do spotkań w grupie synodalnej. Zakończył się etap parafialny i diecezjalny, został przyjęty dokument końcowy. Po jego lekturze zapraszamy do włączenia się w prace grupy synodalnej – najbliższe spotkanie będzie w piątek 27 stycznia o godzinie 19.00 w sali Świętych Aniołów. Oczekujemy na osoby, którym leżą na sercu sprawy Kościoła.

 

  1. Zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej, a przy wyjściu do nabycia prasa katolickiej. 

 

  1. Spektakl teatralny „Jestem z tobą” w reż. Adama Woronowicza w niedzielę 29 stycznia 2023 r. o godzinie 15.00 w sali teatralnej przy parafii św. Teresy we Włochach przy ul. Rybnickiej 27. Cena biletu –  40 zł. Bilety do odebrania w zakrystii kościoła św. Teresy przy ul. Rybnickiej 27 we Włochach. Informacje są też na plakacie przy wejściu.

 

  1. Dziękujemy parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach w ostatnim tygodniu. Dziękujemy także za dobrowolne ofiary złożone na inwestycje w parafii. Plan najbliższych i kolejnych wizyt jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: swjozefa.mkw.pl