Skip to main content

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.   Niedziela Adwentu „A” – 18. 12. 2022 r. 
  1. Msza św. z udziałem  dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej i ich rodzin dzisiaj o godzinie 16.00  
  1. RORATY od poniedziałku do soboty o 6.45; pół godziny wcześniej śpiew Godzinek o  Niepokalanym Poczęciu  NMP.  
  1. Przy wyjściu można nabyć:  wigilijne świece „Caritas”; siostry Pallotynki rozprowadzają poświęcone opłatki, a rodzice z dziećmi proponują sianko na stół wigilijny – ofiary przeznaczą na wakacje z Bogiem. 
  1. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia. Zapraszamy też do naszej biblioteki. 
  1. Przypominamy, że na wizyty duszpasterskie zw. „kolędą” można się zapisać przez stronę internetową: swjozefa.mkw.pl (adres na tablicy przy wejściu i w kruchcie); należy wybrać zakładkę „Kolęda 22/23”. Zapisy zamykamy do końca rekolekcji, czyli do 20 grudnia, aby potem zaplanować terminy wizyt na czas po 1 stycznia. Parafianie, którzy nie korzystają  z internetu mogą się w kancelarii lub w zakrystii. 
  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje, które trwać będą do wtorku włącznie. Spowiedź jutro i we wtorek od godzinie 9.00, a ponieważ Księża mają też zajęcia w szkole, to zapraszamy na spowiedź szczególnie od godziny 17.15. Prosimy nie odkładać spowiedzi ostatni dzień, czyli na wigilię. Zachęcamy też uczniów od klasy 4 na spowiedź w czasie rekolekcji. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św., zaś jutro i we wtorek  zapraszamy na 9.30 lub 18.00, także 19.30 rekolekcje dla tych, którzy późno wracają z pracy czy uczelni i dla młodzieży (także kandydatów do bierzmowania, tak z klas 1-ych szkół średnich, jak i klas 8-ych). Nie ograniczajmy rekolekcji tylko do niedzieli. Skorzystajmy z tych kilku dni, a właściwie z kilku godzin, aby jak najlepiej przygotować się na uroczystości Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy i módlmy się dalej za naszego Ojca Rekolekcjonistę Ks.Marka oraz trwałe owoce tych rekolekcji. W tej intencji różaniec dzisiaj o 17.15. 
  1. Już w sobotę 24-go Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano: o godz.6.45; 7.30 i 8.00, bo wieczór to czas wieczerzy wigilijnej. Zachowujmy polską tradycję i rezygnujmy z pokarmów mięsnych i alkoholu. W Wigilię zapraszamy na różaniec o godzinie 23.15, a o północy rozpocznie się PASTERKA, na którą wszystkich gorąco zapraszamy. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Dom Samotnej Matki.