Skip to main content

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

    III Niedziela Adwentu „A” – 11. 12. 2022 r. 

 1. Msza św. z udziałem  dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii świętej i ich rodzin będzie za tydzień o godzinie 16.00.  
 1. Dzisiaj początek Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin; różaniec w tej intencji dzisiaj o godzinie 17.15. 
 1. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45; pół godziny wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  
 1. Przy wyjściu:
  1. Siostry Pallotynki rozprowadzają poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na bieżące opłaty za gaz i energię elektryczną. 
  2. Rodzice z dziećmi proponują sianko na stół wigilijny – dobrowolne ofiary przeznaczą na wakacje z Bogiem. 
  3. Za ławkami prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Są też wigilijne świece „Caritas”. Należne kwoty prosimy wrzucać do otworów w szafce z prasą katolicką. 
 1. W czwartek, jak każdego 15-go dnia miesiąca o godzinie 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych „przypominkach”. 
 1. Spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godzinie 8.30. 
 1. Chorych parafian księża odwiedzą w najbliższy piątek lub w sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.  
 1. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Prośmy o ich dobre, trwałe owoce, a także w intencji Rekolekcjonisty – ks. Marka Chrzanowskiego (orionisty). 
 1. Dyrekcja Szkoły Podst. nr 4, nauczyciele i uczniowie zapraszają na Koncert Bożonarodzeniowy i kiermasz ozdób świątecznych w środę o godz.18 w Ośrodku Kultury Arsus. 
 1. Skauci Europy zapraszają na kiermasz ciast dzisiaj po Mszach św. o godzinie 9.30; 11.00 i 12.30 w sali Świętych Aniołów. Zebrane ofiary przeznaczą na zakup sprzętu i na zimowisko. 
 1. Przypominamy, że na wizyty duszpasterskie zw. „kolędą” można się zapisać przez stronę internetową: swjozefa.mkw.pl (adres na tablicy przy wejściu i w kruchcie); należy wybrać zakładkę „Kolęda 22/23”. Dziękujemy tym, którzy już się zgłosili. Chcemy do końca rekolekcji zamknąć te zapisy, aby zaplanować konkretne terminy wizyt na czas po 1 stycznia. Parafianie, którzy nie korzystają z internetu mogą się w kancelarii lub w zakrystii.