Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

  II Niedziela  Adwentu  „A” –  4. 12. 2022 r.  

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne o godzinie 17.15. 
 1. Zapraszamy wszystkich parafian, także rodziny z dziećmi na Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45; pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  
 1. Przy wyjściu Siostry Pallotynki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczymy na bieżące opłaty za energię elektryczną. Pielęgnujmy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w parafii, gdyż są poświęcone.  
 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. o godzinie 18.00 
 1. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dni powszednie; na godzinie 12.00 zapraszamy do Kaplicy Adoracji na Godzinę Łaski.  
 1. Zapraszamy młodzież do Oazy czyli Ruchu „Światło Życie”. Kolejne spotkanie będzie w piątek 9 grudnia o godzinie 19.00 w sali pod kościołem. 
 1. Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa w poniedziałek 12 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy adoracji. Bardzo serdecznie zapraszamy mężczyzn czynnych zawodowo, tak żonatych, jak i kawalerów. 
 1. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w sobotę o 8.30. 
 1. Za środkowym rzędem ławek prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Są też świece wigilijne „Caritasu”. Należne kwoty prosimy wrzucać do otworów w szafce z prasą katolicką. 
 1. Zapraszamy  dzisiaj do naszej parafialnej biblioteki.  
 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla ubogich. 
 1. Przypominamy, że wizyty duszpasterskie czyli tradycyjną „kolędę” rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu. Na te wizyty można się zapisać za pomocą formularza na stronie internetowej: swjozefa.mkw.pl (adres jest też w kruchcie kościoła). Formularz znajdziemy wybierając zakładkę „Kolęda 22/23”. Dziękujemy bardzo tym, którzy już się zgłosili. Chcielibyśmy do końca rekolekcji zamknąć te zapisy, aby zaplanować konkretne terminy wizyt na czas po świętach. Parafianie, którzy nie korzystają z internetu mogą się zapisać w kancelarii lub w zakrystii. 
 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za dwa tygodnie, w niedzielę 18 grudnia. Módlmy się o ich dobre, trwałe owoce oraz w intencji Rekolekcjonisty, którym będzie ks. Marek Chrzanowski – orionista.