Skip to main content

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE 

I Niedziela  Adwentu „A” – 27. 11. 2022 r. 

  1. Dzisiaj i do środy włącznie różaniec z „przypominkami” za zmarłych.  Zapraszamy na godzinę 17.15 
  1. Rozpoczynamy Adwent czyli czas przygotowania na Uroczystości Bożego Narodzenia. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi w dni powszednie o godzinie 6.15. RORATY od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45; nie ma więc Mszy św. o godzinie 7.00 Kolejne Msze święte są o g.7.30, 8.00 i 18.00 Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na  Roraty. 
  1. Opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć od następnej niedzieli, a od jutra opłatki w kancelarii. Pielęgnujmy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w kościele, gdyż są one poświęcone w odróżnieniu od tych, które są oferowane w sklepach. Parafia nikogo nie wysyła, by roznosił  opłatki po domach. 
  1. W tym tygodniu przypadają:   

a/ 1-y czwartek  miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Święta. 

b/ 1-y piątek – spowiedź od godziny 6.45 i od 16.30. Msza św. z udziałem dzieci o godzinie 17.15, zaś po Mszy św. o godzinie 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godzinie 21.00, którą poprowadzą rodziny z Kręgów Kościoła Domowego i Terra Fertilis

c/ 1-a sobota – o g.8 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, nabożeństwo z adoracją i spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

  1. Prosimy zamykać drzwi, by chronić ciepło w kościele, gdyż zostało włączone centralne ogrzewanie, a jego koszty są bardzo wysokie. 
  1. Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa w poniedziałek 12.00 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy adoracji. Zapraszamy mężczyzn czynnych zawodowo, tak żonatych, jak i kawalerów. 
  1. Informujemy, że wizyty duszpasterskie wśród parafian czyli tradycyjną „kolędę” rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu. Chętni na te spotkania mogą zapisać się za pomocą formularza na stronie internetowej naszej parafii: swjozefa.mkw.pl (ten adres jest też w kruchcie kościoła). Formularz można znaleźć wybierając zakładkę „Kolęda 22/23”. Parafianie, którzy nie korzystają z internetu będą mogli się zapisać w kancelarii. 
  1. Za ławkami prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. 
  1. W soboty po Mszy św. wieczornej zapraszamy do  dolnego kościoła na wprowadzenie do liturgii, w ramach którego czytamy słowo Boże na niedzielę, odkrywamy temat, który je łączy i modlimy się rozważając treść niedzielnej Ewangelii. Spotkanie trwa ok. 30 minut, a prowadzi je ks. Szymon z grupą Odnowy w Duchu Świętym. 
  2. Zapraszamy młodzież, która obecnie jest w trakcie pierwszego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania, na spotkanie w najbliższy piątek 2 grudnia o godzinie 19.00 w kościele.