Skip to main content

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 

UROCZYTOŚĆ  CHRYSTUSA  KRÓLA „C” – 20. 11. 2022 r. 

 1. Msza św. z udziałem  dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj o godzinie 16.00  
 1. Chór „Cantate Deo” świętuje 80-lecie działalności, dlatego dzisiaj o godzinie 17 Koncert Jubileuszowy z udziałem innych chórów. Zapraszamy. 
 1. W związku z koncertem – różaniec z „przypominkami” za  zmarłych  o godzinie 17.15 będzie dzisiaj w kaplicy adoracji. 
 1. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa jutro o 19.00 w kaplicy adoracji i w sali  bł. Kard. Wyszyńskiego. 
 1. W następną niedzielę rozpoczniemy ADWENT – czas przygotowania na uroczystości Bożego Narodzenia. Ofiary składane za  tydzień na tacę przeznaczymy na Warszawskie Seminarium Duchowne.  
 1. Zapraszamy dzisiaj do korzystania z biblioteki parafialnej. 
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. 
 1.  Wczoraj włączyliśmy centralne ogrzewanie. Prosimy zamykać drzwi, by chronić ciepło w kościele. Nie chcemy bowiem, by tak się wychłodziło, że trudno nam będzie skupić się na Mszy św. Zakończyliśmy też kapitalny remont nagłośnienia w dolnym kościele. O kosztach powiemy po ostatecznym rozliczeniu z firmą. Dziś natomiast informujemy, że przed dniem Wszystkich Świętych z cmentarza przy ulicy Ryżowej wywieziono 32 kontenery śmieci – koszt 21 tys. 276 zł – to kwota za październik; za listopad będzie zapewne większy rachunek, bo kolejne śmieci zapełniły kolejne kontenery. Dobrze usłyszeć o tych i podobnych wydatkach. W związku z tym po raz kolejny bardzo prosimy o rozsądek w wystroju grobów, zwłaszcza, gdy chodzi o sztuczne kwiaty i przeróżne „wymyślne” ozdoby. Prosimy też nie wyrzucać śmieci pod parkan i za parkan. 
 1. Informujemy, że od kilku tygodni nasza parafia ma nową stronę internetową, jej adres:  swjozefa.mkw.pl 
 1. Jak zawsze – tak i dzisiaj – w uroczystość Chrystusa Króla po Mszy św. o g.12.30 nabożeństwo przed Najśw. Sakramentem, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. 
 2. Od początku Adwentu rozpoczniemy zapisy na wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Szczegóły podamy za tydzień.