Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKA – 6 Niedziela Wielkanocy „A” – 17. 05. 2020 r.

By 17 maja, 20206 października, 2022No Comments
  1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o g.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Od jutra do środy włącznie szczególnie będziemy się modlić o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
  2. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. Po zniesieniu niektórych ograniczeń wracamy do zwyczajnej pracy duszpasterskiej i zapraszamy całą młodzież przygotowującą się do bierzmowania na spotkanie w piątek 22 maja o godz.19.15. w kościele.
  4. Druga grupa to narzeczeni, których przygotowanie nie mogło rozpocząć się po Wielkanocy. Teraz proponujemy intensywny Kurs Przedmałżeński, czyli po 3 dłuższe spotkania w ciągu 3 tygodni. Zapraszamy narzeczonych na pierwsze spotkanie już jutro, w poniedziałek o godz.19.30.
  5. Serdecznie dziękujemy tym parafianom i przyjaciołom św. Józefa, którzy w czasie pandemii osobiście lub na konto bankowe z własnej woli przekazali ofiary dla funkcjonowanie parafii. Dziękujemy też za wsparcie parafialnego oddziału Caritas. W każdy poniedziałek i środę podczas nowenny modlimy się za naszych dobroczyńców. Niech Pan Bóg wynagrodzi Waszą troskę o naszą parafię.
  6. W związku z jutrzejszą 100-ą rocznicą urodzin św. Jana Pawła II będziemy trwać na modlitwie dziękczynnej przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Adoracji. Wspólnie rozważymy wszystkie części Różańca świętego: o g.8.30 – część radosna, o g.12 – część światła, o g.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i część bolesna, a o g.17 chwalebna część Różańca, natomiast o g. 18 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna za dar życia i pontyfikatu Świętego Jana Pawła II z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy”, następnie nabożeństwo majowe i uczczenie relikwii. Zachęcamy do wspólnotowego i osobistego dziękczynienia.