Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego „A” – 24. 05. 2020

By 24 maja, 20206 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz.17.15, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  2. We wtorek piękny Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18 w intencjach naszych kochanych Mam – żyjących i zmarłych.
  3. W czwartek przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. O dobre, duchowe przygotowanie do Jego beatyfikacji będziemy się modlić szczególnie w tym dniu, ale czynimy to od wielu lat podczas nowenny w poniedziałki i środy.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wyjątkowo w tym roku – z uwagi na pandemię – nie będzie czuwania w Wigilię Zielonych Świąt.
  5. Przypominamy, że do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli do 31 maja, trwa okres Komunii świętej wielkanocnej. Z uwagi na warunki jakie były w ostatnich miesiącach, zachęcamy teraz do skorzystania z sakramentu pokuty, zarówno w niedziele i w dni powszednie podczas Mszy świętych.
  6. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Jeszcze w tym tygodniu można do niego dołączyć. Zapraszamy narzeczonych jutro, tj. w poniedziałek na godz.19.30 do sali św. Królowej Jadwigi.
  7. Na koniec wyjątkowe, bo rzadkie zapowiedzi. Otóż z radością informujemy, że w środę 10 czerwca alumn 5 Roku Wyższego Warszawskiego Seminarium Duchownego, nasz parafianin Jan Lech, syn Jerzego i Małgorzaty, ma przyjąć święcenia diakonatu. Jego Osobę i całą wspólnotę seminaryjną polecamy modlitwie parafian. W tej uroczystości (z uwagi na ograniczenia) będą uczestniczyć tylko najbliżsi, a ze strony parafii ks. proboszcz.