Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA – DUSZPASTERSKI – 4 Niedziela Adwentu „B” – 20. 12. 2020 r.

By 20 grudnia, 20206 października, 2022No Comments
  1. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentu, a już czwartek WIGILIA Bożego Narodzenia. Msze święte w czwartek tylko rano: o 6.45; 7.30 i 8, gdyż wieczór będzie czasem wieczerzy wigilijnej. W Wigilię zachowujemy polską tradycję, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i nie pijemy alkoholu.
  2. W Wigilię zapraszamy na modlitwę różańcową o g.23.15, natomiast o północy rozpocznie się PASTERKA, na którą też gorąco zapraszamy.
  3. W piątek, czyli w 1-ym dniu świąt Bożego Narodzenia (jak zwykle po Pasterce) nie będzie Mszy św. o g.6.30, a pozostałe jak w każdą niedzielę, także o g.16.
  4. W sobotę, w drugim dniu świąt, w święto świętego Szczepana Msze święte według porządku niedzielnego już od g.6.30.
  5. W tym roku są trzy dni Świąt – za tydzień Święto Świętej Rodziny.
  6. Jeszcze dziś przy wyjściu z kościoła Siostry Pallotynki rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz sianko. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na inwestycje parafialne.
  7. Zachęcamy do osobistej modlitwy, do lektury Pisma świętego i do korzystania z rozważań dostępnych w internecie. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej, a w Wigilię tylko do godz.8.30.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej – to dobra lektura na czas świąt i na kolejne dni.