Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI – 4 Niedziela Wielkiego Postu „A” – 22. 03. 2020 r.

By 21 marca, 20206 października, 2022No Comments
  1. Drodzy Parafianie, w związku z ogłoszeniem epidemii i z dyspensą udzieloną przez Arcybiskupa Warszawskiego, gorąco Was proszę, jako Wasz Pasterz, abyście w najbliższą niedzielę skorzystali z tej dyspensy i modlili się w swoich domach korzystając z Mszy świętych transmitowanych przez różne stacje telewizyjne, radiowe, czy Internet. Proszę umożliwić udział w Mszach św. w kościele rodzinom, które zamówiły intencje mszalne. Sąsiadów osób starszych bardzo proszę, aby zainteresowali się czy mają jedzenie, środki higieniczne i czy mają możliwość korzystania z transmisji Mszy św. Zwracam się do osób przeziębionych, kaszlących, kichających i gorąco proszę, by pozostały w domach dla dobra własnego i innych. To samo dotyczy tych, którzy wrócili z zagranicy i mają pozostać na kwarantannie. Wszystkich zachęcam do gorliwej modlitwy o zmiłowanie Boga nas nami, o ustanie epidemii, módlmy się za chorych i za pracowników służby zdrowia i rządzących, a także za zmarłych.
  2. Porządek Mszy świętych jest następujący: g.6.30 – kościół górny, zaś o g.8; 9.30; 11; 12.30; 16 i 18 – zależnie od liczby wiernych – będą Msze św. w kościele górnym i dolnym; o g.17 Gorzkie Żale bez kazania i po nich dodatkowa Msza św. ok.17.20. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g.18.45 i w razie potrzeby w dolnym kościele o tej samej porze. Moi Drodzy, absolutnie będziemy przestrzegać wymogu ograniczającego wszelkie zgromadzenia do 50 osób. Prosimy o wyrozumiałość i bezwzględne stosowanie się do zarządzeń organów państwowych i kościelnych.W związku z tą całą sytuacją nie będzie rekolekcji parafialnych, które miały się rozpocząć za tydzień. Zachęcamy do korzystania z bogactwa słowa Bożego, rozważań, nabożeństw, które są dostępne w Internecie.
  3. W związku z tą całą sytuacją nie będzie rekolekcji parafialnych, które miały się rozpocząć za tydzień. Zachęcamy do korzystania z bogactwa słowa Bożego, rozważań, nabożeństw, rekolekcji, które są dostępne w Internecie.
  4. W najbliższą środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą o g.6.30; 7.15; 8 i 18. To także Dzień Świętości Życia i dlatego możemy po raz kolejny podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Tym razem prosimy uczynić to prywatnie w swoich domach i przez 9 miesięcy, czyli do Bożego Narodzenia kontynuować modlitwę za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone.

Wszystkim z całego serca błogosławię i modlę się za Was.

Ks.Zbigniew, Wasz Proboszcz