Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkiego Postu „A” – 15. 03. 2020 r.

By 14 marca, 20206 października, 2022No Comments
  1. W związku z decyzją o wprowadzeniu w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego ograniczającego wszelkie zgromadzenia do 50 osób, dzisiaj w naszej parafii porządek Mszy świętych będzie następujący: g.6.30 – kościół górny, natomiast o g.8; 9.30; 11; 12.30; 16 i 18 będą Msze św. zarówno w górnym, jak i w dolnym kościele. Natomiast na godz.17 zapraszamy na Gorzkie Żale bez kazania i po nich dodatkowa Msza św. ok.17.20 w górnym kościele. Podczas każdej Mszy św. po Komunii św. będziemy się modlić śpiewem suplikacji: Święty Boże… Trwajmy przy PANU i w miarę możliwości zachowujmy spokój i zdrowy rozsądek.
  2. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach nie będzie rekolekcji szkolnych, a przy kościele nie będzie spotkań zespołów parafialnych. Będą natomiast Msze św. i nabożeństwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.
  3. Zapraszamy zatem na Gorzkie Żale dziś o g.17 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, z tą różnicą, że będzie ono jedno, wspólne dla dorosłych, dzieci i młodzieży o godz.18.45.
  4. Trwa nowenna do św. Józefa, a w czwartek 19 marca będziemy przeżywać doroczną uroczystość czyli Odpust ku czci naszego Patrona. Główna Msza św. będzie o g.12; natomiast pozostałe o godz.6.30; 7.15; 8 i 18. SUMIE o g.12 będzie przewodniczył ks. Dariusz Kuczyński, proboszcz z Gołąbek, a w koncelebrze księża proboszczowie naszego dekanatu. Tych parafian, dla który jest to dzień pracy, zapraszamy w czwartek także na uroczystą Mszę św. odpustową o g.18.
    Intencje zbiorowe na Mszę św. o godz.12 lub 18 można składać do puszki pod obrazem św. Józefa. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci Naszego Patrona. Niech czwartek, 19-ty dzień marca będzie świętem każdego parafianina.
  5. Dzisiaj prasa katolicka jest wyłożona w kościele na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za prasę wrzucamy do puszki.