Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Adwentu „B” – 29. 11. 2020 r.

By 29 listopada, 20206 października, 2022No Comments
 1. Jeszcze dzisiaj i jurto różaniec z „przypominkami” za zmarłych. Zapraszamy na godz.17.15.
 2. Rozpoczynamy ADWENT czyli czas przygotowania na Uroczystości Bożego Narodzenia. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi w dni powszednie o godz.6.15. RORATY od poniedziałku do soboty o godz. 6.45; nie ma więc Mszy św. o godz.7. Kolejne Msze święte są o g.7.30; 8 i 18. Wszystkich zapraszamy na Roraty.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  a) 1-y czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Święta.
  b)1-y piątek – spowiedź od g.6.45 i od 16.30. Msza św. z udziałem dzieci o g.17.15, zaś po Mszy św. o g.18 – adoracja Najświętszego Sakramentu do g.21, którą poprowadzi młodzież oazowa, lektorzy i ministranci
  c) 1-a sobota – o g.8 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi,nabożeństwo z adoracją i spotkanie formacyjne Żywego Różańca.
 4. Na stolikach za ławkami jest prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. W tym roku nie będzie wigilijnych świec „Caritasu”. Opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć od następnej niedzieli, a od jutra opłatki będą w kancelarii. Pielęgnujmy piękny polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w kościele, gdyż są one poświęcone w odróżnieniu od tych, które są oferowane w sklepach. Parafia nikogo nie wysyła, by roznosił opłatki po domach.
 5. Prosimy zamykać drzwi, by chronić ciepło w kościele, gdyż włączyliśmy centralne ogrzewanie, a jego koszty są bardzo wysokie.
 6. W związku z pandemią i obostrzeniami w tym Adwencie nie rozpoczniemy tradycyjnych wizyt duszpasterskich wśród parafian. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe po Bożym Narodzeniu. O tej decyzji i formie odwiedzin poinformujemy w grudniu.
 7. W sobotę 5 grudnia po Mszy św. wieczornej czyli ok.18.45 zapraszamy do kościoła na modlitewne wprowadzenie do niedzieli, w ramach którego przeczytamy teksty niedzielne, odkryjemy temat, który je łączy i będziemy się modlić słowem Bożym rozważając treść niedzielnej Ewangelii. Spotkanie potrwa ok.30 minut, a poprowadzi je ks.Krzysztof Kucharski z grupą Odnowy w Duchu Świętym.