Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Adwentu „B” – 6. 12. 2020r.

By 5 grudnia, 20206 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy parafian, także rodziny z dziećmi na Roraty od poniedziałku do soboty o g.6.45, a pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  2. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii świętej i ich rodzin dzisiaj o g.17. Dzisiaj uczestniczą dzieci ze szkoły podstawowej nr 4 i 382; za tydzień – dzieci ze szkoły nr 14 i 381. Natomiast jutro o g.19 w kościele będzie spotkanie dla rodziców dzieci ze wszystkich czterech szkół.
  3. Przed kościołem Siostry Pallotynki rozprowadzają opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy za ofiary składane za opłatki, które przeznaczymy na inwestycje w parafii. Pielęgnujmy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w parafii, gdyż zostały one poświęcone. Prosimy zachować spokojnie podchodzić po opłatki zachowując dystans między osobami. Proponujemy też sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dzieci ze wspólnot parafialnych.
  4. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. według porządku powszedniego, a na g.12 zapraszamy do kaplicy Adoracji na Godzinę Łaski.
  5. Spotkanie młodszej grupy młodzieży do sakramentu bierzmowania czyli wszystkich uczniów klas 8 będzie w najbliższy piątek 11 grudnia o g.18.45 w kościele.
  6. Spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę o 8.30.
  7. Na stolikach za ławkami prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Dzisiaj także zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  8. W sobotę 12 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitewne wprowadzenie do niedzieli, w ramach którego przeczytamy teksty niedzielne, odkryjemy temat, który je łączy i będziemy się modlić słowem Bożym rozważając treść niedzielnej Ewangelii. Spotkanie trwa ok.30 minut, a prowadzi je ks.Krzysztof z grupą Odnowy w Duchu Świętym.
  9. Msze święte dzisiaj są jak w każdą niedzielę, z tym, że można w nich uczestniczyć będąc także w dolnym kościele, gdzie jest nagłośnienie z kościoła górnego. Transmisje on-line Mszy św. są o g.12.30 i o g.17 dla dzieci klas 3. W kościele została zainstalowana nowa, stała kamera, która umożliwi lepszy odbiór. Przypominamy link do transmisji: youtube.com/channel/UCFQ47PK3ppePolltGKqR7nQ/live