Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 Niedziela Zwykła „C” – 19. 06. 2022 r.

By 21 czerwca, 20226 października, 2022No Comments
 1. Jeszcze raz dziękujemy Panu Bogu za piękną uroczystość Bożego Ciała, a Parafianom, Gościom i Przyjaciołom Św.Józefa za świadectwo wiary ukazane udziałem w uroczystości. Dziękujemy tym, którzy budowali ołtarze, ułożyli dywan z kwiatów w kościele, siostrom zakonnym, pracownikom parafii, asyście, lektorom, ministrantom, bielankom i każdej grupie parafialnej. Bóg zapłać. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa z procesją dziś o g.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o g.18. Zapraszamy do udziału.
 2. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek 23 czerwca. W tym roku, także w tym dniu uroczystość Narodzenia Św.Jana Chrzciciela. Będziemy również dziękować Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej ks.Pawła Placka. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. o g.18; po niej Nieszpory o Najśw. Sakramencie, procesja i poświęcenie wianków.
 3. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji wolno spożywać pokarmy mięsne. Msze św. o g.6.30, 7.15, 8 i 18.
 4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Młodzież klas 8-ych przygotowująca się do sakr. bierzmowania ma spotkanie we wtorek 21 czerwca po nabożeństwie czyli ok. g.19.15.
 6. We wtorek w dolnym kościele o g.19.30 Msza św. kończąca rok pracy w wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym, Terra Fertilis i Kręgach Kościoła Domowego. Zapraszamy także pozostałe grupy parafialne.
 7. W tym roku przypada 48 rocznica protestów robotników Ursusa. Msza święta z tej okazji za tydzień o godz.12.30. Będziemy się modlić za uczestników tamtych zrywów oraz w intencjach naszej Ojczyzny.
 8. Zapraszamy do naszej biblioteki i do nabycia prasy katolickiej.
 9. Kończymy rok szkolny i katechetyczny, a ponieważ w części szkół akademie na koniec rok nauki będą w piątek już o g.8 – zapraszamy wszystkich uczniów do spowiedzi św. w czwartek od g.17.30, a także na Mszę św. dziękczynną za cały rok szkolny właśnie w czwartek o g.18. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Także w piątek podczas Mszy św. o 8 będziemy dziękować za kolejny rok nauki i prosić o piękne i bezpieczne wakacje.
 10. Dzisiaj po raz ostatni przed wakacjami jest Msza św. o 11 w dolnym kościele i o 16 w kościele górnym.
 11. Zgodnie ze zwyczajem, dzisiaj w naszej parafii poświęcenie pojazdów. Odbędzie się po trzech Mszach św. o g.9.30; 11 i 12.30. Zapraszamy gorąco, gdyż chcemy jechać na urlopy z Bożym błogosławieństwem.
 12. W najbliższą sobotę nasi ministranci i inne dzieci z ks.Krzysztofem i opiekunami wyjeżdżają w góry. Im, a także wszystkim udającym się na urlopy życzymy odpoczynku, słońca i bezpiecznych podroży.
 13. Czerwiec to tradycyjny czas zmian personalnych w parafiach. Ks.Kardynał odwołał wikariusza, ks.Krzysztofa Lichotę, który przejdzie do parafii Świętych Rafała i Alberta na Marymoncie. Odejdzie też student, ks.Rafał Woronowski, który został mianowany kapelanem – sekretarzem Biskupa