Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej „C” – 12. 06. 2022 r.

By 13 czerwca, 20226 października, 2022No Comments

1.Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o g.17.15, w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

  1. Spotkanie Straży Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o g.8.30.
  2. Za tydzień ostatnia niedziela przed wakacjami i zgodnie ze zwyczajem w naszej parafii poświęcenie pojazdów. Odbędzie się po trzech Mszach św. o g.9.30; 11 i 12.30. Zapraszamy serdecznie, gdyż chcemy jechać na urlopy z Bożym błogosławieństwem.
  3. Informacja dla rodziców dzieci klas drugich: uroczystość 1-ej Komunii w roku 2023 odbędzie się w niedzielę 14 maja. 5. W najbliższy czwartek 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Rano Msze św. będą o 6.30 i 8, a uroczysta Msza św. z procesją do 4-ech ołtarzy rozpocznie się o g.10. Po zakończeniu procesji czyli ok. g.12.30 będzie kolejna Msza św. dla tych, którzy dojdą tylko na procesję. Po południu będzie tylko Msza św. o g.18. Prosimy parafian mieszkających przy trasie procesji, ale też poza nią, by udekorowali domy, okna i balkony obrazami, flagami i znakami religijnymi. Obecność na Mszy św. i procesji oraz udekorowane domy to prosty, a piękny i ważny sposób wyznania wiary. Jedni głośno manifestują poglądy odmienne dla naszej świętej wiary i tradycji, więc my nie wstydźmy się naszych przekonań i wyznajmy wiarę w Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Ufam, że nie wszyscy wyjadą, a ci, którzy chcą wyjechać na kilka wolnych dni, mogą to zrobić w czwartek po południu. Pan Jezus mówi: „Do tego, kto się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Prosimy rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych, by dzieci przyszły na procesję w uroczystych strojach. Asystę, bielanki, ministrantów, każdą wspólnotę i wszystkich parafian zapraszamy do licznego i modlitewnego przeżycia Bożego Ciała. Zapraszamy na spotkanie w sprawie budowy i wystroju ołtarzy. Liczymy na obecność nie tylko osób, które w ubiegłych latach tym się zajmowały, ale też innych chętnych, zwłaszcza młodszych w tym, rodziny z Kręgów Kościoła Domowego. Spotkanie w sprawie Bożego Ciała jutro w ogrodzie przy plebanii po nabożeństwie czerwcowym.
  4. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji mają spotkanie z S. Ewą dzisiaj po Mszy św. o g.11.
  5. W najbliższy piątek 17 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Kard. udzielił dyspensy.
  6. Młodzież klas 8-ych przygotowująca się do bierzmowania będzie miała ostatnie spotkanie przed wakacjami we wtorek 21 czerwca po Mszy św. i nabożeństwie czyli ok. g.19.30.