Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „C” – 5. 06. 2022 r.

By 5 czerwca, 20226 października, 2022No Comments
 1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział we wspólnym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Także dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte według porządku powszedniego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o g.17.15, w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro po nabożeństwie w sali św. Ojca Pio.
 5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To szczególna okazja do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
 6. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie młodzieży oazowej w salce przy dolnym kościele.
 7. Straż Hon. Najśw. Serca Pana Jezusa nadal zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 18 czerwca Zapisy przy wejściu.
 8. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na spotkanie w sprawie budowy i wystroju ołtarzy. Liczymy na obecność nie tylko osób, które w ubiegłych latach tym się zajmowały, ale też innych chętnych, zwłaszcza młodszych i mieszkających w pobliżu miejsc, gdzie powstają ołtarze. Spotkanie w sprawie Bożego Ciała w następny poniedziałek 13 czerwca w ogrodzie przy plebanii.
 9. Bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki w czasie procesji mają spotkanie z Siostrą Ewą za tydzień, w niedzielę 12 czerwca po Mszy św. o g.11.
 10. Także za tydzień Skauci Europy zapraszają na kiermasz ciast. Zebrane dobrowolne ofiary przeznaczą na zakup sprzętu i letni wyjazd. Kiermasz będzie w sali Świętych Aniołów od g.8.40 do 14.
 11. Kandydaci do bierzmowania czyli uczniowie klas ósmych, którzy nie przyszli na spotkanie w ostatni piątek, mają dodatkowy termin: środa 8 czerwca po nabożeństwie czyli ok. g.19.15 w kościele.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i do skorzystania z biblioteki.