Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 Niedziela zwykła „A” – 28. 06. 2020 r.

By 28 czerwca, 20206 października, 2022No Comments
 1. Dobiegają końca nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy dzisiaj na 17.15, a jutro i we wtorek po Mszy św. o g.18.
 2. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Msze święte będą o g.6.30; 7.15; 8 i 18.
 3. Od środy 1 lipca będzie wakacyjny porządek, tzn. w dni powszednie Msze święte będą o g.7; 7.30; 8 i 18, a niedziele nie ma Mszy św. o g.16 i o g.11 w dolnym kościele.
 4. W tym tygodniu przypada:
  a/ 1-y czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej Godzina Św.
  b/1-y piątek – spowiedź rano od godz.7, a po południu od 17.15; zaś po Mszy św. o g.18 – adoracja Najśw. Sakramentu do g.21; o poprowadzenie prosimy wspólnoty Żywego Różańca.
  c/ 1-a sobota – o g.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
 5. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia.
 6. Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” IPN przygotował wystawę plenerową, która odwiedzi 53 miejsca. Ekspozycja zatytułowana „TU rodziła się Solidarność” obejmuje najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w 1980 r. Na terenie województwa mazowieckiego pierwsza prezentacja ekspozycji odbędzie się we wtorek 1 lipca br. o godz.12 przy naszym kościele. Ekspozycja pozostanie tu do 20 lipca 2020 r. Zapraszamy na otwarcie wystawy.
 7. Ponownie przypominamy, że Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM poprowadzi w naszej parafii 33-dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Konferencja wprowadzająca w rekolekcje, zapisy i odbiór materiałów rekolekcyjnych odbędą się w niedzielę 5 lipca po Mszy św. o g.18. Serdecznie zapraszamy.
 8. Koniec czerwca to czas zmian personalnych w parafiach. W tym roku Ksiądz Kardynał odwołał z naszej parafii ks.Mariusza Słowika, który przejdzie do parafii św. Mikołaja w Grójcu i ks.Kacpra Malickiego, który został oddelegowany do posługi misyjnej we współpracy z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej. Natomiast władze zakonne odwołały Siostrę Paulinę Wrzosek, która była katechetką w szkole podst. nr 14. Zarówno Siostrze, jak i obu Księżom serdecznie dziękujemy za ich kilkuletnią pracę w parafii i w szkołach oraz za wszelkie okazane dobro. Życzymy Bożych Łask w nowych wspólnotach.