Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 Niedziela Zwykła „A” – 21. 06. 2020 r.

By 20 czerwca, 20206 października, 2022No Comments
  1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o g.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o g.18.
  2. W najbliższą środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze święte o g.6.30; 7.15; 8 i 18.
  3. W tym roku przypada 44 rocznica protestów robotników Ursusa. Msza św. z tej okazji w czwartek 25 czerwca o g.18.Zapraszamy do modlitwy za uczestników tamtych zrywów i w intencjach naszej Ojczyzny.
  4. Kończymy rok szkolny i katechetyczny i chociaż w ostatnich miesiącach był on inny z uwagi na pandemię – mimo to – zapraszamy uczniów na spowiedź św. i Mszę św., by podziękować za kolejny rok nauki. Można to uczynić w każdy z najbliższych dni.
  5. Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi „Ad Jesum per Mariam” poprowadzi w naszej parafii 33-dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkanie informacyjne będzie w niedzielę 5 lipca po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy tych, którzy pragną oddać się w Świętą Niewolę Miłości Jezusowi przez Maryję. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej „niewolnicyzmilosci.pl”.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest wyłożona za środkowym rzędem ławek.
  7. Zapraszamy także do skorzystania z biblioteki parafialnej.
  8. Dzisiaj ostatnia niedziela przed wakacjami i ostatnie Msze święte w dolnym kościele o g.11 i o g.16 w kościele górnym. Wrócimy do nich w połowie września.
  9. Także dzisiaj – jak zawsze w ostatnią niedzielę przed wakacjami – poświęcenie pojazdów; odbędzie się po Mszach św. o g.9.30; 11 i 12.30. Chcemy bowiem jechać na urlopy z Bożym błogosławieństwem.
  10. Od minionego piątku do najbliższej soboty w Kaplicy Adoracji trwa nowenna za Ojczyznę z prośbą o wybór prezydenta, który będzie strzegł wartości, na których Polska została zbudowana. Zachęcamy do modlitwy, którą codziennie kończymy Apelem Jasnogórskim o g.21.