Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2 Niedziela Zwykła „B” – 17. 01. 2021 r.

By 17 stycznia, 20216 października, 2022No Comments
 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz.17.15.
 2. Spotkanie Straży Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o g.8.30.
 3. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin będzie za tydzień o godz.17.
 4. Rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program spotkań ekumenicznych organizowanych w Warszawie i transmisji on-line jest w kruchcie kościoła.
 5. Dziękujemy parafianom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyszli w ostatnich dniach na Mszę św. w ramach „Kolędy 2021”. W najbliższym czasie na Mszę św. o godz.18 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:
 • poniedziałek – ul. Konińska
 • wtorek – ul. Kościuszki
 • środa – ul. Szancera
 • czwartek – ul. 1 Maja
 • piątek – ul. Braterstwa Broni i Plutonu Torpedy
 • sobota – ul. Skoroszewska
  następny poniedziałek 24 stycznia – ul. Spisaka.
 1. Zachęcamy do powrotu do zwyczajnych spotkań grup parafialnych. Można się spotkać np. w dolnym kościele czy w sali Świętych Aniołów, lub w korytarzu przy bibliotece zachowując odległości i zakładając maseczki. W kościele było spotkanie wspólnot Żywego Różańca, wczoraj w kaplicy adoracji Wieczór Uwielbienia prowadziła Odnowa w Duchu Świętym; także Kręgi Kościoła Domowego spotykają po umówieniu z Księżmi opiekunami.
 2. W piątek wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, duchowego ojca Rodziny Pallotyńskiej. Z tej racji w piątek Msza św. w intencjach Sióstr Pallotynek, podczas której kazanie wygłosi Ks. Pallotyn z Ołtarzewa.
 3. W sobotę 23 stycznia przypada 8-a rocznica śmierci Ks. Prymasa Józefa Glempa. Z tej okazji Msza św. w Archikatedrze w sobotę o godz.19. Pamiętajmy o Nim również w osobistych modlitwach.
 4. Na stolikach – prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury, a także do korzystania z biblioteki parafialnej.
 5. Jutro rozpoczynamy 9-cio tygodniową Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będziemy się modlić o duchowe odrodzenie, o ustanie pandemii, a zwłaszcza o ducha pokuty i zmiłowanie Boga nad nami. Nowenna będzie trwać od jutra do 15 marca. W każdy poniedziałek o g.18 nabożeństwo do św. Józefa i Msza św. ze słowem zaczerpniętym z listu papieża Franciszka o św.Józefie pt.: „Patris corde”. W związku z Rokiem Św. Józefa także we wtorek 19 stycznia nabożeństwo przed Obrazem Patrona naszej parafii i całego Kościoła.