Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkanocy „C” – 1. 05. 2022 r.

By 1 maja, 20226 października, 2022No Comments
 1. Rozpoczynamy maj, a wraz z nim piękne nabożeństwa ze śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszamy dzisiaj na g.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.
 2. We wtorek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 230-ta rocznica Konstytucji. Uroczystości religijno – patriotyczne o g.10.30 przy obelisku na ul. Cierlickiej, z kolei o g.11 Msza św. w int. Ojczyzny, a po niej koncert pt.: ”Jutrzenka wolności”. Pamiętajmy, aby wywiesić biało – czerwone flagi. We wtorek nie będzie Mszy św. o g.16, a pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  a. 1-y czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Święta
  b. 1-y piątek – spowiedź od g.6.30 i od 17; a po Mszy św. o g.18 Adoracja Najśw. Sakramentu do g.21, którą prowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.
  c. 1-a sobota – o g.8 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, nabożeństwo z adoracją i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
 4. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie Przyjaciół Oblubieńca Maryi czyli osób, które dokonały konsekracji św. Józefowi.
 5. Spotkanie uczniów klas 8-ych przygotowujących się do bierzmowania będzie wyjątkowo w sobotę 7 maja o g.17 w kościele.
 6. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 7. Przeżywamy Niedzielę Biblijną oraz Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Tegoroczną medytację skupiamy na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii wg św. Łukasza. Lekturę tej Ewangelii rozpoczniemy dzisiaj po Mszy św. o g.16 i będziemy kontynuować w tygodniu 10 minut przed godz.18. Zachęcamy też do osobistej lub rodzinnej lektury Pisma świętego.