Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Święto Miłosierdzia Bożego „C” – 24. 04. 2022 r.

By 24 kwietnia, 20226 października, 2022No Comments
  1. Msza święta z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin dzisiaj o godz.17. Z tej racji różaniec o g.17.15 będzie w dolnym kościele. W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia będziemy modlić się za samotnych, chorych i starszych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Adoracji dziś o godz.15.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikacje bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Elżbiety Róży Czackiej. Dzisiaj będzie to miało miejsce w Gnieźnie, w maju na Jasnej Górze, a zwieńczeniem będzie dziękczynienie 5 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dobrze się więc składa, że właśnie dzisiaj w naszym kościele przyjmiemy relikwie Bł. Prymasa – uroczystość będzie podczas Mszy św. o godz.12.30
  4. Jutro w kalendarzu liturgicznym Święto św. Marka, ewangelisty, a we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  5. W minionym tygodniu rozpoczął się nowy Kurs Przedmałżeński. Spotkania narzeczonych są w sali Świętych Aniołów w środy o g.19. Jeszcze w najbliższą środę można do niego dołączyć.
  6. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa jutro o godz.19 w kaplicy adoracji i w sali Bł. Kard. Wyszyńskiego.
  7. W piątek 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów 2-ej wojny światowej obchodzony na pamiątkę wyzwolenia więźniów z niemieckiego obozu w Dachau. Około 2 tys. więźniów tam osadzonych stanowili polscy duchowni. Zostali wyzwoleni w dniu wspomnienia opieki św. Józefa, 29 kwietnia 1945 r.