Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 Niedziela zwykła „B” – 24. 10. 2021 r.

By 25 października, 20216 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dorośli i młodzież w dni powszednie po Mszy św. o g.18, różaniec z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o g.17.15. Dziś różaniec o g.17.15.
  2. Spotkanie grupy Mężczyźni św. Józefa (MśJ) jutro, w poniedziałek 25 października w kaplicy adoracji po nabożeństwie różańcowym.
  3. W piątek przypada 20 rocznica śmierci poprzedniego proboszcza ks. inf. Kazimierza Szklarczyka. Msza św. w Jego intencji w piątek o g.18.
  4. Przyjmujemy na modlitwy za zmarłych. Tzw. „przypominki roczne” to modlitwa w niedzielę o g.12, gdy po kolei wyczytujemy zmarłych, a 15-go dnia każdego miesiąca od grudnia do listopada włącznie o godz.18 jest Msza św. za tych zmarłych. Z kolei przez cały listopad różaniec z „przypominkami” za zmarłych codziennie o godz.17.15.
  5. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Zmartwychwstanie” jeszcze raz zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (tzw. REO). Będzie to już trzecie spotkanie w tym cyklu, a zarazem ostatnie, na które można dołączyć do grupy rekolekcyjnej. Zapraszamy w środę 27-go października na g.19 do dolnego kościoła.
  6. W następny poniedziałek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą o g.6.30; 8; 9.30; 11 i 18. Natomiast Mszę świętą o g.12.30 na cmentarzu będą sprawować Księża Proboszczowie ursuskich parafii. Po Mszy św. będzie procesja żałobna i okazja do poświecenia nowych nagrobków.
  7. Kolejne spotkanie uczniów klas 8 czyli nowej grupy młodzieży do bierzmowania będzie w następny piątek 5-go listopada o g.19.
  8. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia.
  9. W związku z Niedzielą Misyjną dołączamy się do inicjatywy parafian i gorąco zachęcamy do podjęcia modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jak wiemy powołań jest coraz mniej, a potrzeby coraz większe. Tekst modlitwy dla osób chętnych jest rozdawany przy wyjściu z kościoła.
  10. Przed nami ostatni tydzień października, miesiąca różańcowego, a zatem warto przypomnieć, że Matka Boża w wielu objawieniach prosiła o codzienną modlitwę różańcową. Można to uczynić zapisując się do Wspólnot Żywego Różańca. W naszej parafii należy do niego 260 osób, a do Różańca Rodzinnego kolejne 180 osób. Osoba należąca do Żywego Różańca rozważa codziennie jedną tajemnicę tzw. dziesiątkę, a uzyskuje łaski przynależne tym, którzy odmawiają cały różaniec. Przez tę modlitwę możemy wyprosić wiele łask dla siebie i naszych rodzin, a po naszej śmierci będą zanoszone modlitwy za nas. Zgłosić się można przy wyjściu z kościoła do osób rozdających modlitwy o powołania.