Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 Niedziela Wielkanocy „B” – 9. 05. 2021 r.

By 11 maja, 20216 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.
  2. Dni Modlitw o urodzaje od jutra do środy włącznie. Tę intencję będziemy zawierzać podczas Mszy św. i nabożeństw majowych.
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej jutro po nabożeństwie majowym.
  4. Spotkanie Straży Hon. Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 8.30.
  5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. W następną niedzielę 16 maja w naszej parafii I-a Komunia święta. Uroczystość będzie w 3 grupach: o g.9.30; 11 i 12.30. Z tej racji za tydzień Msze święte od g.6.30 do 12.30 włącznie będą w dolnym kościele, a o g.16 i 18 już w kościele górnym. Prosimy o modlitwę w intencjach dzieci i rodzin przeżywających I-ą Komunię św.
  7. W czwartek, 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a zarazem 40-ta rocznica ocalenia Ojca św. Jana Pawła II po zamachu na Jego życie. Będziemy trwać na modlitwie dziękczynnej przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Adoracji i rozważać wszystkie części Różańca świętego: o g.8.30 tajemnice radosne, o 12 taj. światła, o g.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia i część bolesna Różańca, a o g.17 tajemnice chwalebne. Zachęcamy do wspólnotowego i osobistego dziękczynienia za Św. Jana Pawła II.
  8. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury. Także dzisiaj – jak zapowiadaliśmy – przy wyjściu można się zapisać do wspólnot Żywego Różańca.
  9. Zgodnie z zapowiedzią, dzieci ze scholi „Józefowe promyczki” z grupą dorosłych parafian pod kierunkiem Siostry Zuzanny przedstawią dzisiaj Misterium o Świętym Józefie. To wydarzenie pięknie wpisuje się w Rok naszego Patrona, który przeżywamy właśnie w naszym Kościele Stacyjnym. Zapraszamy serdecznie dzisiaj na godz.17. Nabożeństwo majowe dziś po przedstawieniu, a w dni powszednie po Mszy świętej o godz.18.