Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkanocy „B” – 2. 05. 2021 r.

By 3 maja, 20216 października, 2022No Comments
 1. Dziękujemy Bogu za uroczystość bierzmowania, która odbyła się wczoraj w 2 grupach. Dziękujemy za posługę bpa Tadeusza Pikusa, a młodzieży za piękną postawę. Niech Duch Święty ich prowadzi i umacnia w wierze.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej dzisiaj i jutro o g.17.15, a w dni powszednie po Mszy św. o g.18.
 3. Jutro przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 230 rocznica Konstytucji. O godz.11 Msza święta w intencjach naszej Ojczyzny i ponowienie Aktu Oddania Matce Bożej Królowej Polski. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego, ale z jednym wyjątkiem, tzn. nie będzie jutro Mszy św. o godz.16.
 4. W tym tygodniu przypadają:
  a. 1-y czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. Godzina Święta.
  b. 1-y piątek – spowiedź od g.6.30 i od 17. Msza św. z udziałem dzieci o g.17.15, natomiast po Mszy św. o 18 adoracja Najśw. Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.
 5. W najbliższą sobotę w Warszawie uroczystość NMP Łaskawej, głównej Patronki Stolicy. Zawierzamy Jej naszą Archidiecezję z Księdzem Kardynałem, mieszkańców Stolicy, władze państwowe i samorządowe.
 6. W maju, gdy śpiewamy litanię loretańską warto przypomnieć, że Matka Boża w wielu objawieniach prosiła o modlitwę różańcową. Można się w to włączyć zapisując się do Wspólnot Żywego Różańca. W naszej parafii należy do niego 260 osób, a do Różańca Rodzinnego kolejne 180 osób. Osoba należąca do Żywego Różańca codziennie rozważa jedną tajemnicę tzw. 10-tkę, a uzyskuje łaski przynależne tym, którzy odmawiają cały różaniec. Przez modlitwę możemy wyprosić wiele łask dla siebie i naszych rodzin, a po naszej śmierci będą zanoszone modlitwy za nas. Do Żywego Różańca będzie można się zapisać w następną niedzielę przy wyjściu z kościoła.
 7. Za tydzień o godz.17 Siostra Zuzanna z dziećmi ze scholii „Józefowe promyczki” i grupą parafian przedstawią Misterium o Świętym Józefie. Już dzisiaj zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z wystawą w kaplicy św. Józefa. To efekt konkursu zorganizowanego z inicjatywy naszych katechetek: S.Zuzanny, S.Małgorzaty i p.Eweliny. Cieszymy się, że mimo pandemii i zdalnej nauki religii dzieci wykonały piękne prace plastyczne i wiersze ku czci św.Józefa.