Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 Niedziela Wielkanocy „B” – 25. 04. 2021 r.

By 26 kwietnia, 20216 października, 2022No Comments
  1. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. będzie o g.17 – dzisiaj uczestniczą dzieci ze szkół podst. nr 14 i 381.
  2. Dzisiaj początek Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. W tej intencji nabożeństwo różańcowe dzisiaj o g.17.15 w kaplicy adoracji.
  3. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów 2-ej wojny światowej obchodzony na pamiątkę wyzwolenia więźniów z niemieckiego obozu w Dachau. Około 2 tys. więźniów tam osadzonych stanowili polscy duchowni, a zostali wyzwoleni w dniu wspomnienia opieki św. Józefa, tj. 29 kwietnia 1945 r.
  4. W sobotę 1 maja wspomnienie św. Józefa, robotnika. Msze św. według porządku powszedniego. W tym dniu z racji Roku Św. Józefa można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ten sam przywilej mamy jutro i w każdy poniedziałek oraz 19 dnia każdego miesiąca.
  5. W sobotę 1 maja młodzi parafianie przyjmą sakrament bierzmowania przez posługę ks. bpa Tadeusza Pikusa. Uroczystość będzie w dwóch grupach: o godz.11 i 12.30. W tym dniu naszą młodzież zawierzymy Świętemu Józefowi. W maju to samo uczynimy z naszymi dziećmi.
  6. Pierwszy dzień maja to jednocześnie 1-a sobota piątek miesiąca, stąd o godz.8 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo z adoracją i spotkanie wspólnot różańcowych.
  7. W sobotę rozpoczniemy też piękne nabożeństwa ze śpiewem Litanii Loretańskiej: w dni powszednie po Mszy św. o g.18, a w niedziele o 17.15. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi w dni powszednie o g.6, a w niedziele o 7.30.