Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 Niedziela Wielkanocy „B” – 18. 04. 2021 r.

By 22 kwietnia, 20216 października, 2022No Comments
  1. W ubiegłą środę rozpoczął się nowy kurs przedmałżeński. Jeszcze w najbliższą środę można dołączyć do grupy. Spotkania narzeczonych w środę o godz.19 w sali Świętych Aniołów
  2. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. dzisiaj o g.17. Dziś uczestniczą dzieci ze szkół podst. nr 4 i 382, a za tydzień – ze szkół nr 14 i 381. Jutro o godz.19 spotkanie z rodzicami.
  3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 17.15 będzie w kaplicy adoracji.
  4. W piątek 23 kwietnia uroczystość św.Wojciecha, biskupa i męczennika głównego Patrona Polski. Msze św. o godz.6.30; 7.15; 8; 18. W związku z uroczystością wolno spożywać pokarmy mięsne. Także w piątek od m g.8.30 w dolnym kościele comiesięczna, całodobowa adoracja Najśw. Sakramentu. Prosimy o wpisywanie się na dyżur w dogodnej godzinie dnia lub nocy.
  5. Ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na Warszawskie Seminarium Duchowne.
  6. Z Kościołem w Polsce przeżywamy Niedzielę Biblijną i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” (1 P 1, 12). Wsłuchajmy się w słowa Ewangelii wg św. Marka i otwórzmy na zawartą w nich łaskę. Lekturę tej Ewangelii będziemy kontynuować dzisiaj przed każdą następną Mszą świętą oraz w tygodniu 10 minut przed godz.18. Zachęcamy też do osobistej lub rodzinnej lektury Pisma świętego zwłaszcza w najbliższym tygodniu.
  7. Ponownie informujemy, że nasz parafianin diakon Jan Lech, alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w W-wie ma przyjąć święcenia kapłańskie w sobotę 29 maja br. Jego Osobę i wszystkich diakonów polecamy modlitwie wszystkich parafian. Jednocześnie prosimy o nowe, wierne powołania do służby Bożej.
  8. Parafianie, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, mają możliwość duchowej łączności przez media z Mszy św. o 12.30; 17; 18.Link do transmisji on-line z naszego kościoła: youtube.com/channel/UCFQ47PK3ppePolltGKqR7nQ/live