Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Święto Miłosierdzia Bożego „B” – 11. 04. 2021 r.

By 11 kwietnia, 20216 października, 2022No Comments
  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. powodu epidemii nie będzie dorocznego spotkania z chorymi parafianami. Mamy nadzieję, że spotkamy się w innym terminie. Teraz jednoczymy się w modlitwie zawierzając wszystkich Bożemu Miłosierdziu.
  2. Nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz.15 w Kaplicy Adoracji; natomiast o godz.17.15 nabożeństwo różańcowe w górnym kościele w intencjach chorych i ich opiekunów.
  3. W najbliższą środę rozpocznie się nowy Kurs Przedmałżeński. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu w sali Świętych Aniołów o godz.19.
  4. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do 1-ej Komunii św. i ich rodzin będzie za tydzień o g.17. Będą w niej uczestniczyć dzieci ze szkół podst. nr 4 i 382, zaś 25 kwietnia – ze szkół nr 14 i 381.
  5. Przypominamy, że w naszym kościele, który jest Kościołem Stacyjnym Roku Świętego Józefa, jutro i w każdy poniedziałek można uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, którymi są stan łaski uświęcającej, nieprzywiązanie do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego, modlitwa według intencji Ojca św. oraz spełnienie jednego z aktów pobożności. Nieustannie modlimy się o zmiłowanie Boga nad nami, o odrodzenie rodzin i całej Polski, o ustanie pandemii, o ducha pokuty i nawrócenia. Jutro o g.18 nabożeństwo do naszego Patrona i Msza św. w intencjach zbiorowych.
  6. Mamy dzisiaj wyjątkowe, bardzo radosne zapowiedzi: informujemy, że nasz parafianin diakon Jan Lech, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie ma przyjąć święcenia kapłańskie w sobotę 29 maja br. Jego Osobę i wszystkich diakonów polecamy modlitwie wszystkich parafian. Jednocześnie prosimy o nowe, wierne powołania do służby Bożej.
  7. Parafianie, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, mają możliwość duchowej łączności przez media z Mszy św. o 11; 12.30; 18. Link do transmisji on-line z naszego kościoła :
    youtube.com/channel/UCFQ47PK3ppePolltGKqR7nQ/live