Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 Niedziela Wielkanocy „C” – 22. 05. 2022 r.

By 22 maja, 20226 października, 2022No Comments
  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej dzisiaj o godz.17.15, w dni98 powszednie po Mszy św. o 18.
  2. Dni Modlitw o urodzaje od jutra do środy włącznie. Tę intencję będziemy zawierzać Bogu podczas Mszy św. i nabożeństw majowych.
  3. Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 18 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie przed wejściem do kościoła.
  4. W czwartek 26 maja piękny Dzień Matki. W intencjach naszych kochanych Mam, tak żyjących, jak i zmarłych, będziemy się modlić w czwartek oraz w środę podczas nowenny za wstaw. Matki Bożej.
  5. W piątki po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży oazowej w sali przy dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy młodych parafian.
  6. W sobotę 28 maja przypada pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację przeżyliśmy we wrześniu ub. roku. W sobotę o g.18 Msza św. w intencjach zbiorowych za wstawiennictwem bł. Ks. Prymasa. Intencje można składać do puszki pod Jego obrazem obok ołtarza Matki Bożej Nieust. Pomocy. Ufając w orędownictwo bł. Kard. Stefana przedstawiajmy Bogu sprawy osobiste i rodzinne, parafialne i narodowe.
  7. W sobotę przypada 80 lat istnienia naszej parafii. Została ona erygowana w czasie wojny przez abpa Stanisława Galla właśnie 28 maja 1942 r. Nie jest to jubileusz, tylko okrągła rocznica, więc będzie skromniej niż 5 lat temu, ale będziemy dziękować Bogu za wszelkie Łaski, których nam udzielał przez te wszystkie lata.
  8. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  9. Przy wyjściu prasa katolicka – zachęcamy do nabycia i lektury.
  10. W kruchcie na stoliku są wyłożone darmowe broszury pomocne dla rodziców: „Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności” oraz „Dzieci w sieci”. Warto je wziąć i się z nimi zapoznać, aby uchronić dzieci od uzależnienia od świata wirtualnego.