Skip to main content
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 Niedziela zwykła „A” – 23. 02. 2020 r.

By 23 lutego, 20206 października, 2022No Comments
  1. W najbliższy piątek 28 lutego nasza parafia i dekanat ursuski ma okazję uczestniczyć we Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej. Jest to comiesięczna modlitwa przed beatyfikacją Kard. Wyszyńskiego. Aby umożliwić dojazd do katedry zmówiliśmy autokar. Chętni mogą się zapisać w zakrystii lub kancelarii dzisiaj i do wtorku włącznie. Jest tylko 50 miejsc w autokarze, dlatego zachęcamy pozostałych parafian, by wybrali się do Katedry w piątek na g.19 własnym autem lub miejskimi środkami lokomocji. Autokar odjedzie sprzed kościoła o godz.17.15. Natomiast zapisy na karty wstępu na uroczystości beatyfikacyjne rozpoczniemy za dwa tygodnie.
  2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 381 przy ul.Drzymały zaprasza na dzień otwarty w piątek 27 lutego od g.17.30. Szczegóły na plakacie.
  3. Za tydzień, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O g.12.30 Msza św. za Bohaterów Niezłomnych i w int. naszej Ojczyzny, wcześniej także spotkanie przy obelisku na ul. Cierlickiej i w Parku Czechowickim.
  4. W najbliższym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA i początek Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post ścisły, co oznacza rezygnację z pokarmów mięsnych oraz ilościowe ograniczenie posiłków. W Środę Popielcową Msze św. o g.6.30; 7.15; 8; 9.30; 17; 18 i 19.30.
  5. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a od Środy Popielcowej tzw. kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. To czas przebłagania za pijaństwo i okazja do podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  6. W najbliższy piątek będą pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  • z udziałem dzieci o godz. 17.15;
  • dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45. Piątek jest też Dniem modlitwy i pokuty za grzechy wobec małoletnich. W tej intencji Droga Krzyżowa z udziałem dorosłych i młodzieży.

7. W najbliższy piątek 28 lutego nasza parafia i dekanat ursuski ma okazję uczestniczyć we Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej. Jest to comiesięczna modlitwa przed beatyfikacją Kard. Wyszyńskiego. Aby umożliwić dojazd do katedry zmówiliśmy autokar. Chętni mogą się zapisać w zakrystii lub kancelarii dzisiaj i do wtorku włącznie. Jest tylko 50 miejsc w autokarze, dlatego zachęcamy pozostałych parafian, by wybrali się do Katedry w piątek na g.19 własnym autem lub miejskimi środkami lokomocji. Autokar odjedzie sprzed kościoła o godz.17.15. Natomiast zapisy na karty wstępu na uroczystości beatyfikacyjne rozpoczniemy za dwa tygodnie.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 381 przy ul.Drzymały zaprasza na dzień otwarty w piątek 27 lutego od g.17.30. Szczegóły na plakacie.

9. Za tydzień, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O g.12.30 Msza św. za Bohaterów Niezłomnych i w int. naszej Ojczyzny, wcześniej także spotkanie przy obelisku na ul. Cierlickiej i w Parku Czechowickim.