Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej „B” – 28. 03. 2021 r.

By 28 marca, 20216 października, 2022No Comments
 1. Dziękujemy za świadectwo wiary tych parafian, którzy w ubiegłym tygodniu skorzystali z rekolekcji i spowiedzi. Dziękujemy za posługę Ks. Saletynów Kazimierza i Stanisława. Niech rekolekcje przyniosą trwałe owoce w naszym życiu.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o godz.17.
 3. Palmy przy kościele rozprowadzają rodzice z dziećmi z naszej scholi, a w Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dziękujemy za ofiary, które przeznacza na letni wyjazd.
 4. Bielanki i dziewczynki, które zechcą sypać kwiaty czy nieść poduszki w procesji rezurekcyjnej mają spotkanie z S.Ewą dziś po Mszy o g.11.
 5. Spowiadamy dziś podczas Mszy św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę spowiedź podczas Mszy świętych. W Wielki Czwartek nie będzie spowiedzi. Z kolei w Wielki Piątek spowiedź od g.7 do 8.30 i po Liturgii Męki Pańskiej w czasie adoracji przy Bożym Grobie będziemy spowiadać do g.22; nie będzie spowiedzi św. w W. Sobotę.
 6. Pierwsza sobota kwietnia przypada w W. Sobotę, dlatego spotkanie wspólnot Żywego Różańca będzie w drugą sobotę czyli 10 kwietnia.
  Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – najważniejszy czas w roku liturgicznym zwłaszcza TRIDUUM SACRUM (trzy święte dni):
  I. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa – w Katedrze o g.10 poświęcenie olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, w których w tym roku uczestniczą tylko Księża Dziekani. Przedstawicieli parafian zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek na g.18 – nie będzie obrzędu umycia nóg, będzie zaś przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do g.22, a kwadrans wcześniej Gorzkie Żale (cz.1).
  II. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Chrystusa – dzień bez Mszy św. Centrum liturgii to ADORACJA KRZYŻA i przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek o g.15 – początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a Liturgia Męki Pańskiej – pierwsza o g.15.30, druga o g.18. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie i remont Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Czuwanie modlitewne w piątek tym razem od g.7 do 22; i o 21.30 – Gorzkie Żale (cz.2 i 3).
  III. WIELKA SOBOTA – adoracja Najśw. Sakr. przy Bożym Grobie cały dzień. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie na tyłach kościoła między zakrystią a kancelarią od godz.7 do 17. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Dobrze będzie, gdy także w W.Sobotę aż do Wigilii Paschalnej zrezygnujemy z pokarmów mięsnych.
  IV. WIGILIA PASCHALNA – początek liturgii o godz.19.30 przed kościołem, pobłogosławimy ogień, potem liturgia słowa, poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. – przynosimy świece.
  V. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o go.6 rano procesja rezurekcyjna tym razem wokół kościoła, a po niej Msza św. w intencjach parafii. Tradycyjnie po Rezurekcji nie będzie Mszy św. o g.8 – bo to jest najlepszy czas na śniadanie wielkanocne w rodzinach oraz na plebanii. Kolejne Msze święte w 1-ym dniu świąt będą o godz.9.30; 11; 12.30; 16 i 18.

Moi Drodzy, dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii w kościele, pomocą jest duchowa łączność przez media, dlatego przypominamy link do transmisji on-line Mszy św. z n. kościoła: youtube.com/channel/UCFQ47PK3ppePolltGKqR7nQ/live
Transmisje on-line dzisiaj z g.9.30; 11; 12.30; 16 i 18; także w dni powszednie codziennie transmisje z g.18 oraz z wszystkich Mszy świętych i nabożeństw Triduum Sacrum. Ponadto w Wielki Czwartek i Wielki Piątek Komunia św. będzie udzielana wieczorem poza liturgią w odstępach co pół godziny, podobnie w Wielką Sobotę. Odpowiedni grafik będzie przy wejściu do kościoła.