Skip to main content
OgłoszeniaParafia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 Niedziela Wielkiego Postu „B” – 21. 03. 2021 r.

By 21 marca, 20216 października, 2022No Comments
  1. Dziękujemy Bogu za piękną uroczystość odpustową. Dziękujemy za posługę Ks.Kard. Kazimierza Nycza i Ks.Prof. Roberta Skrzypczaka, za liczny udział Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziękujemy św. Józefowi za Jego orędownictwo i prosimy, by nadal wstawiał się za nami i wypraszał nam potrzebne łaski. Przypominamy, że jutro i w każdy poniedziałek w Roku Św. Józefa w naszym kościele mamy możliwość uzyskania Odpustu zupełnego. Wydaliśmy foldery, które prosimy zabrać ze sobą, by znać program Roku i warunki Odpustu.
  2. Rozpoczęte REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE trwać będą do środy włącznie. Dzisiaj kazania rekolekcyjne na każdej Mszy św., natomiast jutro, we wtorek i środę dorośli mają rekolekcje o godz.9.30 lub 18,zaś osoby późno wracające z pracy lub uczelni o godz.19.15. Jutro dzień bez spowiedzi – czas na słuchanie Słowa Bożego i na rachunek sumienia. Spowiedź we wtorek i środę od g.9 i od g.17. Bardzo prosimy korzystać w tych dniach i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Tak zaplanujmy najbliższe dni, by nie ograniczać rekolekcji tylko do niedzieli. Z powodu pandemii nie ma rekolekcji dla szkół, ale zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź św., byśmy wszyscy duchowo przygotowali się na Święta Wielkanocne.
  3. W czwartek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o g.6.30; 7.15; 8 i 18. To także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia na nowo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Można będzie to uczynić jutro podczas Mszy św. o godz.18.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa z rozważaniem Męki Pańskiej: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.17. Droga Krzyżowa w piątek z udziałem dzieci o g.17.15; zaś dla dorosłych i młodzieży o g.18.45. Z powodu pandemii w tym roku także nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami parafii. Natomiast po nabożeństwie Drogi Krzyżowej czyli ok. godz.19.30 w dolnym kościele będzie Adoracja Krzyża, którą poprowadzi grupa Odnowy W Duchu Świętym „Zmartwychwstanie”.
  5. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Święcenia palm na początku każdej Mszy św. Palmy można będzie też nabyć przed kościołem, a dochód będzie przeznaczony na wyjazd wspólnot dziecięcych.
  6. S.Ewa zaprasza bielanki i dziewczynki pragnące sypać kwiaty i nieść poduszki podczas procesji rezurekcyjnej. Spotkanie w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz.11.
  7. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową będą tradycyjnie przeznaczone na kwiaty oraz dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  8. W naszych rekolekcjach można uczestniczyć także w dolnym kościele, gdzie jest nagłośnienie z kościoła górnego oraz korzystając z transmisji przez internet.